Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

21 stycznia, 2022

100 dni do matury z Uniwersytetem Śląskim Maturzystów

Już niedługo uczniowie szkół ponadgimnazjalnych sięgną symbolicznej granicy ostatnich stu dni do matury. Uczniowie potrzebujący wsparcia w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości mogą znaleźć potrzebną pomoc na kursach organizowanych przez Uniwersytet Śląski Maturzystów działający w ramach Uniwersytetu Otwartego UŚ.

Wkrótce ruszają stacjonarne 3-miesięczne intensywne kursy maturalne – z 7 przedmiotów do wyboru: języka polskiego (na podstawie lub na rozszerzeniu), matematyki (na podstawie lub rozszerzeniu), chemii, biologii, geografii, historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Mamy 10 lat doświadczenia w organizacji kursów maturalnych. Wyróżnia nas wysoka skuteczność zapewniana przez najlepszych dydaktyków. Wszystkie zajęcia prowadzą wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i najlepsi nauczyciele w regionie. Nasi absolwenci osiągają wyniki znacznie przewyższające średnią punktację w kraju (od kilkunastu do kilkudziesięciu punktów procentowych) i dostają się na wymarzone kierunki studiów! – mówi Ewa M. Walewska, Koordynatorka UŚMaturzystów.

Zajęcia wystartują wraz z początkiem lutego i potrwają do końca kwietnia. Kurs z jednego przedmiotu to łącznie 30 godzin zegarowych zajęć rozłożonych na 3 miesiące. W ten sposób zapewniamy maturzystom opiekę merytoryczną wykładowcy niemal do dnia matury – dodaje Ewa M. Walewska.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu i trwać 2,5 godziny zegarowej (z przerwami potrzebnymi na odpoczynek w trakcie spotkania).

W tym roku wszystkie nasze zajęcia przyjmują formę stacjonarną, co umożliwia kontakt twarzą w twarz z wykładowcą i pozostałymi członkami grupy. Zajęcia odbywają się w salach nowego budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego, mieszczącego się w ścisłym centrum Katowic, przy ulicy Uniwersyteckiej 4 – opowiada Koordynatorka UŚMaturzystów Aleksandra Więcek.

Zapisy mailowe już ruszyły! Zapewniają one pierwszeństwo rezerwacji miejsc w grupach. Zgłoszenia są przyjmowane na adres e-mail: maturzysta@us.edu.pl. Pozostałe wolne miejsca będą ogłoszone na stronie internetowej UŚMaturzystów gdzie będzie można zapisać się poprzez formularz.

Więcej informacji o kursach maturalnych na Uniwersytecie Śląskim Maturzystów można znaleźć na stronie internetowej www.maturzysta.us.edu.pl oraz na fanpage’u na Facebooku.

Zdjęcie: pixabay.com
Źródło: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *