Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
tło

Redakcja

Aniela Jany

prezes

Ukończone studia magisterskie na dwóch kierunkach: socjologia i psychologia oraz studia podyplomowe z zakresu organizacji i zarządzania placówkami pomocy społecznej. Jest również mediatorem wpisanym na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach. Posiada uprawnienia i kompetencje doradcy zawodowego oraz pośrednika pracy, wieloletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji w Zarządach wielu podmiotów ekonomii społecznej oraz w realizacji projektów o charakterze społecznym.

Mateusz Wieczorek

Operator kamery/Fotoreporter

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania fotograf komunikacji miejskiej. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Dziennikarzem jest od 2015 roku choć większość swojego czasu spędza na fotografii i operatorstwie kamerą. Jego mottem jest, jak zawsze mówi: ,, lubi wracać tam gdzie był już.” Tyczy się to miejsc, które fotografował i fotografuje. Lubi chodzić po górach, jeździć na rowerze i spędzać czas z przyjaciółmi. Dziennikarstwo traktuje jak pasję a nie zawód.

Michał Bednarczyk

producent i montażysta

Specjalizuje się w organizacji produkcji: od scenariusza po nagranie lektora i korekcje barwna. Jego pasja jest znajdowanie nietuzinkowych lokacji filmowych, zwłaszcza na Śląsku. Od czasu do czasu realizuje filmy promocyjne z polotem jako montażysta. W swojej pracy kieruje się elastycznym inteligentnym podejściem.

Jerzy Tyrański

montażysta/ operator kamery

Mieszkam w Katowicach jestem operatorem kamery, montażystą video pracuję w rożnych telewizjach już 16 lat.  Dobrze znam oprogramowanie do edycji video + niektóre aplikacje graficzne. Od 30 lat jestem żonaty i mam 2 córki. Interesuję się muzyką , dobrym filmem oraz sportem.

Weronika Herzog

dziennikarz

absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Dziennikarzem jest od 2015 roku. W 2019 roku wygrała Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. K. Bochenek w kategorii "Student" oraz została stypendystką Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury. Jak sama podkreśla, dziennikarstwo to nie tylko jej zawód, ale przede wszystkim pasja.

Martyna Majewicz 

dziennikarz/montażysta

Absolwentka kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Specjalizuje się w tematach społecznych i kulturalnych. Jej największą pasją jest fotografia.

Paweł Polok

dziennikarz

Artysta estradowy, satyryk, prezenter telewizyjny. Milosnik historii i  kultury Slaska, a takze  serowar, wedliniarz i zielarz (chodzi o legalne ziola xD)

Marek Lorenc

montażysta

Montażysta, front-end developer. Z zamiłowania muzykant: gitarzysta w zespole Last of the Crown. Sportowy świr. Filmowiec amator, z ciekawości często zagląda do wnętrza sprzętu. Koci sługa.

Wiesław Bełz

dziennikarz

Dziennikarz, przedsiębiorca, menedżer, aktywista społeczny  (tak, te role da się pogodzić J ). Mieszka  na Śląsku od urodzenia (ciągle w tym samym miejscu!). Kocha go!   Chciałby pokazywać Śląsk światu, wyjaśniać czym jest, zachęcać do polubienia go w swym ...całokształcie.  

Jola Golik

Muzyk

Jestem muzykiem zawodowym. Kwalifikacje zdobyłam w 1998 roku w ZUR Katowice (Zakład Usług Rozrywkowych) . Chodziłam do Państwowej Szkoły Muzycznej w Chorzowie na PERKUSJĘ. Od zawsze muzyka jest moją pasją. Gram na instrumentach klawiszowych. Doświadczenie muzyczne zdobywałam przez lata. Współpracowałam z artystami śląskiej sceny takimi jak: Grzegorz Stasiak, Marian Makula. Grałam w spektaklach: ELWER SHOW, POZŁACANY WARKOCZ, MOJA NASZA KLASA. Robiłam i realizowałam wiele projektów muzycznych. MUZYKA TO MOJE ŻYCIE.