Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

20 grudnia, 2019

Setny przejazd Tarnogórskiej Rowerowej Masy Krytycznej

Setny przejazd Tarnogórskiej Rowerowej Masy Krytycznej.

„My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem” taka dewiza przyświeca wszystkim uczestnikom masy krytycznej, pragną oni zaznaczyć swoje miejsce w ruchu drogowym oraz zwrócić uwagę władz miasta na problem braku ścieżek rowerowych.
Setny przejazd Tarnogórskiej Masy Krytycznej, na którą serdecznie zapraszamy już jutro 21 grudnia na tarnogórski rynek o godz. 15:00. Wystarczy wziąć sprawny rower z oświetleniem i dzwonkiem oraz oczywiście dobry humor :). Trasa na ten dzień jest o wiele krótsza – przejedziemy przez centrum oraz osiedle Przyjaźń i Sowice. Później zapraszamy na rozgrzanie się na ciepły poczęstunek pod zabytkowe podcienia.
W ramach obchodów z okazji 100. przejazdu masy krytycznej mamy przyjemność Was zaprosić na dwie prezentacje o tematyce rowerowej. Pierwsza prezentacja będzie retrospekcja zdjęć ze wszystkich dotychczas sfotografowanych mas krytycznych. Natomiast druga prezentacja dotyczyć będzie zimowej wyprawy rowerowej przez jezioro Bajkał Pawła Ochmana. Oba pokazy odbędą się w Starej Stajni u Wojtachy, zaczynamy o 17:00.
Uczestnicy sobotniej rowerowej masy krytycznej zachęcamy do pokazania się w akcentach tarnogórskich lub stroju. Cały przebieg masy potrwa od 15:00 – 18:00.

Możliwość komentowania jest wyłączona.