Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

23 kwietnia, 2020

Produkcja przyłbic pełną parą!

Na foyer Chorzowskiego Centrum Kultury codziennie powstaje ponad 500 sztuk przyłbic, które trafiają do ośrodków zdrowia, szpitali i wszędzie tam gdzie są potrzebne.

Za ich składanie odpowiadają pracownicy ChCKu, którzy robią to przy współpracy z PRINTcafe i Miejską Biblioteką Publiczną. Oprócz przyłbic szyte są również maseczki.

To kolejna akcja pokazująca, że choć placówki kulturalne nie mogą prowadzić swojej działalności, to za sprawą Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki oraz dyrekcji Chorzowskiego Centrum Kultury pracują i pomagają innym w tym trudnym czasie. Warto pamiętać, że w Starochorzowskim Domu Kultury nadal trwa akcja „Śląsk drukuje dla lekarzy w koronie”.

Z magazynu zlokalizowanego na sali koncertowej do śląskich medyków wyjechało już prawie 2000 sztuk przyłbic. Zapotrzebowanie jest jednak ogromne. Drukarze otrzymali już zamówienia na kolejne 4000 sztuk. Wciąż są jednak otwarci na współpracę i zapraszają chętne placówki opieki zdrowotnej do kontaktu poprzez formularz: http://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZqt3K_E6WI2Q5taar5sNQpQgbbRTcomwxt4SxOoqpWZpirg/viewform
Źródło:UM Chorzów

Możliwość komentowania jest wyłączona.