Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Nauka

12 czerwca, 2020

Bytomska szkoła muzyczna czeka na kandydatów

W tym roku rekrutacja do szkół odbywa się w późniejszych terminach i na innych zasadach, a wszystko to za sprawą panującej pandemii COVID-19. W niektórych szkołach rekrutacja już się zakończyła, jednak Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Bytomiu nadal czeka na przyszłych adeptów sztuki muzycznej. Przyjmowanie wniosków trwa jeszcze dwa tygodnie (do 26 czerwca).

O przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej mogą ubiegać się dzieci 7-letnie. Przykładowy przebieg badania przydatności do szkoły muzycznej prezentuje materiał filmowy przygotowany przez nauczycieli (https://youtu.be/X4BoZSqxC60).

Bytomska szkoła muzyczna czeka także na kandydatów do klas wyższych cyklu kształcenia. Zainteresowanych nauką w szkole artystycznej zapraszamy do kontaktu z sekretariatem, w celu uzyskania bliższych informacji (tel. 505 454 421).

Oferta szkoły muzycznej w Bytomiu jest bogata. Kandydaci mogą wybrać naukę gry na różnych instrumentach muzycznych, a w starszych klasach mogą rozpocząć naukę śpiewu na wydziale wokalnym. Kształcą się również w grze zespołowej, uczestnicząc w zajęciach orkiestr, chórów szkolnych i zespołach kameralnych. Warto podkreślić, że bytomska szkoła artystyczna kształci zarówno w zakresie muzycznym, jak i ogólnokształcącym, tzn. w ramowym planie nauczania znajdują się przedmioty ogólnomuzyczne (np. kształcenie słuchu, historia muzyki, harmonia) oraz przedmioty ogólnokształcące (np. matematyka, język polski, historia).

Zachęcamy do nauki w szkole muzycznej, która rozwija nie tylko talent muzyczny, ale również kształtuje i ubogaca osobowość. Tych, którzy jeszcze się wahają, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu https://www.youtube.com/watch?v=PRjXkV6UnEo.

Możliwość komentowania jest wyłączona.