Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

12 października, 2020

Rekonstrukcja historyczna – „Uderzenie znad Wieprza”

W niedzielę 11 października 2020, w Parku im. F. Kachla w Bytomiu miała miejsce rekonstrukcja historyczna „Uderzenie znad Wieprza” – bitwa, kluczowa dla losów wojny polsko-bolszewickiej.
Wydarzenie organizowane przez Bytomskie Centrum Kultury odbyło się w ramach projektu #1920BytomŚląskPolska, który miał na celu upamiętnienie ważnych dla Polski wydarzeń – Bitwy Warszawskiej i II Powstania Śląskiego, których setną rocznicę obchodzimy w roku 2020. Na miejscu widzowie mogli uczestniczyć w grach historycznych, posłuchać wykładu o strojach z epoki, zobaczyć m.in. wystawę „Śląski plac wczoraj i dziś” przygotowaną przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, pokaz uzbrojenia stron konfliktu, rekonstrukcję wybranych fragmentów Bitwy Warszawskiej oraz pokaz ognia i światła w barwach narodowych.
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Organizator BECEK – Bytomskie Centrum Kultury, współorganizacja: Leo Corde, Hufiec ZHP, partner: Muzeum Powstań Śląskich, sponsor: Namtara.
Źródło: Bytomskie Centrum Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *