Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

15 grudnia, 2020

Podaruj dobro na święta.

Święta tuz, tuż… Zwykle o tej porze Dom Aniołów Stróżów wypełniał zapach pieczonych wspólnie z dziećmi pierników, które w ponad 150 miejscach na terenie Śląska mógł nabyć każdy jako przysłowiową cegiełkę wspierając tym samym Anioły, by mogły nieprzerwanie pomagać dzieciom… Niestety ten rok jest inny. Bardziej, niż kiedykolwiek odczuliśmy, że „Moc Aniołów ma swoje granice”, ale… nie poddajemy się! Internetowa zbiórka funduszy na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów nadal trwa. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę bezpiecznie, nie wychodząc z domu. W tym roku bez pierników, ale przecież tu nie o pierniki, a o dzielenie się dobrem chodzi. Akcji przyświeca hasło „Moc Aniołów ma swoje granice. Podaruj dzieciom z Domu Aniołów Stróżów szczęśliwe dzieciństwo”. Zbiórka kończy się już niedługo, jednak wciąż brakuje funduszy na bieżące działania w kolejnym roku. Dom Aniołów Stróżów ma szansę działać tylko dzięki wsparciu dobrych ludzi. Inicjatywę może wspomóc każdy. Wystarczy wejść na stronę anioly24.pl/mocaniolow/.

„Ciężko jest opisać i policzyć zakres działań Aniołów, jednak nasz spot kampanijny pokazuje, bardzo symbolicznie, komu pomagamy, jakie zagrożenia czyhają na dzieci, z czym się mierzymy my – dorośli, pomagacze oraz na jakie przeszkody napotykamy”. – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

„Wciąż są dzieci, które potrzebują Domu, choć mają rodziców” – to hasło przewodnie działań stowarzyszenia, które od 27 lat działa na rzecz potrzebujących. Misją Stowarzyszenia jest pokazać podopiecznym, pozwolić Im doświadczyć, że zmiana jest możliwa, nawet jeśli nie jest łatwo. Że są wartościowi, mają wiele skrytych talentów, że przy wsparciu mogą w sobie odnaleźć siłę do walki o dobre życie. Maluchy doświadczają ciepłą, opieki, uczą się wszystkich podstawowych rzeczy, by móc z powodzeniem odnaleźć się w przedszkolu czy szkole. Do tego potrzebna jest obecność i stałość dorosłych – pedagogów, psychologów, wychowawców, którzy wiedzą jak pomagać mądrze. Pozwalają bowiem na przeprowadzenie przez zmianę, na pokazanie, że może być inaczej, z szacunkiem, bez siły i przemocy. Budowanie poczucie własnej wartości oraz wiara we własne siły i możliwości to proces, który trwa bardzo długo. W przypadku tych dzieci, często trzeba zacząć od podstaw. Zmiana nie dzieje się z dnia na dzień. Aby była możliwa, Dom musi nieprzerwanie istnieć i działać.

W naszych placówkach wsparcia dziennego pracują specjaliści z różnych dziedzin. Pedagodzy, psychologowie, terapeuci. Prowadzą szereg zajęć i spotkań, które pomagają naszym podopiecznym we wszystkich problemach. Starsi potrzebują pomocy w nauce, młodsi nauki samodzielności w podstawowych czynnościach życiowych, poprawnej wymowie. Każdy, bez względu na wiek, potrzebuje doświadczyć uwagi, czasu i obecności drugiego człowieka. Słuchania i rozmawiania. Lata działań pokazały, że tylko stałość i powtarzalność, przynosi owoce. Żeby pomoc mogła być realizowana potrzebne są pieniądze.

– Koniec roku to również czas podsumowania. 2020 rok nie był dla nas łatwy. Nie udało się nam zrealizować planu, wielu eventów i akcji podczas, których zwykle zbieramy fundusze na nasze działania. O tej porze roku zwykle odbywała się również nasza coroczna akcja “USKRZYDLAMY”. Akcję zawsze mocno wspierała lokalna gastronomia, w zaprzyjaźnionych kawiarniach czy restauracjach każdy mógł kupić nasze pierniki. Obecnie jest to niemożliwe. Mimo trudności mamy nadzieję, że ‘uskrzydlimy’ w 2021 roku kolejne dzieci. Potrzebujemy pomocy. Każdy może wyhodować swoje skrzydła. Okres świąt bardzo temu sprzyja. Można dołożyć coś od siebie, podzielić się dobrem i mieć wpływ na to jak radosne będą to święta również w domach tych potrzebujących. Dom Aniołów Stróżów zmienia rzeczywistość. Trudno będzie nam funkcjonować bez pomocy dobrych ludzi. – mówi Monika Bajka prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Inicjatywę może wspomóc każdy. Wystarczy wejść na stronę anioly24.pl/mocaniolow/ i wpłacić dowolną darowiznę.

nr konta: 36 1050 1214 1000 0022 4957 0207 | KRS 0000009221

————————————————————————————————————————————Dom Aniołów Stróżów od 27 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu stowarzyszenie prowadzi nieodpłatnie osiem świetlic terapeutycznych, klubów malucha, klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne oraz poradnię rodzinną. Organizacja codziennie opiekuje się ok. 130 dziećmi w wieku od 2,5 do 18 lat. Poza tym w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 700 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 100 rodzin. Więcej o organizacja na stronie www.anioly24.pl.

Możliwość komentowania jest wyłączona.