Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

19 kwietnia, 2021

40 dni do Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce

Dokładnie 40 dni dzieli nas od Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Na Stadionie Śląskim, Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym, o mistrzowski tytuł powalczy 8  najlepszych europejskich reprezentacji.

Przypomnijmy, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbędą się w dniach 29-30 maja br. na Stadionie Śląskim. Niewątpliwie będzie to jedno z najważniejszych w tym roku wydarzeń lekkoatletycznych na Starym Kontynencie. Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym zmierzą się reprezentacje Francji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Ukrainy, Hiszpanii, Portugalii oraz Polski. To właśnie nasza drużyna bronić będzie złotego medalu wywalczonego podczas ostatniej edycji zawodów w 2019 r.
Na Stadionie Śląskim rozpoczynają się wzmożone prace przygotowawcze, które umożliwią bezpieczne przeprowadzenie zawodów z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.

Przed nami najbardziej intensywne 1,5 miesiąca. Organizacja wydarzenia tej rangi to kolejna wysoko postawiona poprzeczka. Warto podkreślić, że gościć będziemy najlepsze europejskie zespoły lekkoatletyczne, a więc wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Wierzymy, że tak właśnie będzie, bo przecież Stadion Śląski wielokrotnie gościł już międzynarodowe imprezy z udziałem znakomitych atletów. W obecnej sytuacji kluczowym wyzwaniem i priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego zarówno zawodnikom jak i osobom biorącym udział w przygotowaniach – mówi Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce.
Organizatorów w różnych obszarach wspierać będzie ok. 350 wolontariuszy. Rekrutacja trwa do  9 maja. Zgłoszenie udziału jest możliwe poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.silesia21.pl.

2019.09.14 Chorzow, Stadion Slaski, 10. Lotto Memorial Kamili Skolimowskiej
N/z Alin Alexandru Firfirica
Foto Rafal Oleksiewicz / Pressfocus


Zawodników Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce dopingować będzie wyjątkowy zespół zwierzaków – maskotek, a wśród nich: gepard Maji, struś Sprinter, lemur Julian oraz żyrafa Lunani. Transmisję z wydarzenia będzie można śledzić na antenie telewizji TVP Sport, 29 maja w godzinach 15.30-19.15, a 30 maja w godzinach 13.00-16.15.

Partnerem Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest Totalizator Sportowy. Partnerem Narodowym Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 jest PKN ORLEN.

Źródło: Stadion Śląski Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *