Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

20 marca, 2020

42 potwierdzone przypadki zakażenia w województwie Śląskim


W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku, który miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia. Stan zdrowia jest średni (zapalenie płuc).

We własnym domu, w izolacji przebywa z kolei mężczyzna w sile wieku, który zgłosił się z objawami koronawirusa do szpitala w Chorzowie. Po pobraniu i przebadaniu próbek jego przypuszczenia potwierdziły się – zakaził się od osoby dodatniej ze swojego otoczenia. Po ocenie lekarskiej dokonanej przez specjalistę chorób zakaźnych mężczyzna został skierowany na leczenie do domu. Służby sanitarne objęły kwarantanną wszystkie osoby, z którymi mężczyźni mieli kontakt.
W raciborskim szpitalu zakaźnym przebywa w dobrym stanie kobieta w sile wieku. Najprawdopodobniej zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia.
Również w tym samym szpitalu leczony jest starszy mężczyzna. Niestety jego stan lekarze określają jako ciężki. Jak ustaliły służby sanitarne, mężczyzna zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia, która powróciła z Meksyku.
W dobrym stanie, w izolacji domowej przebywa kobieta, która zakaziła się od osoby, która powróciła z Austrii. Kobieta jest pod nadzorem powiatowego inspektoratu sanitarnego w Katowicach.
Do szpitala w Chorzowie zgłosił się młody mężczyzna z lekkimi objawami koronawirusa. Mężczyzna miał kontakt z osobą zakażoną, a jako że stan zdrowia był dobry, lekarz odesłał pacjenta na leczenie do izolacji domowej.
Na chwilę obecną mamy 42 osoby, u których wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach badaniem potwierdziła zakażenie COVID-19 w naszym województwie. Hospitalizowane są 63 osoby, 1786 osób objętych jest kwarantanną domową, a 5874 – nadzorem sanitarnym.

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Możliwość komentowania jest wyłączona.