Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

09 września, 2020

585 milionów zł wypłacił ZUS w województwie śląskim na świadczenia postojowe

Ponad 585 mln zł trafiło na konta osób samozatrudnionych i zleceniobiorców z tytułu świadczenia postojowego w województwie śląskim. W całym kraju to kwota blisko 5 mld zł.
Do 7 września mieszkańcom naszego województwa wypłacono łącznie około 300 tys. świadczeń postojowych na kwotę 585 273 039 zł.
Środki trafiły do osób prowadzących działalność gospodarczą oraz osób wykonujących umowy cywilnoprawne. Wypłaty realizowane są na bieżąco. – Świadczenie co do zasady wynosi 2080 zł (80 proc. minimalnego wynagrodzenia) i jest nieoskładkowane oraz nieopodatkowane. Świadczenie postojowe można otrzymać nie więcej niż trzy razy. Warunkiem kolejnej wypłaty jest oświadczenie przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku się nie poprawiła – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Wnioski o świadczenie postojowe należy składać on-line za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Mogą być złożone do ZUS najpóźniej w terminie 3 miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii.
Wszelkie informacje na temat świadczeń oraz tego jak składać wnioski, i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

Źródło: ZUS

Możliwość komentowania jest wyłączona.