Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

10 grudnia, 2019

STRZELANINA W OSTRAWIE – ZAMACHOWIEC POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO

STRZELANINA W OSTRAWIE – ZAMACHOWIEC POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO

Dzisiaj rano po godzinie 7 na oddział traumatologii czeskiego Szpitala Uniwersyteckim w Ostrawie wszedł uzbrojony 42-latek. Mężczyzna zaczął strzelać do osób przebywających w poczekalni. „Sprawca strzelał z bliskiej odległości, celując w głowę” – jak informowano. Na miejscu zginęły cztery osoby, dwie kolejne w szpitalu. Rannych jest 10 osób, dwie z nich są w stanie ciężkim. Dyrektor szpitala przekazał mediom, że liczba ofiar może wzrosnąć.
Po kilkugodzinnym pościgu za napastnikiem i obawach, że może on przemieszczać się w kierunku Polski, czeska policja przekazała, że 42-letni napastnik nie żyje.
Natomiast Premier Czech Andrej Babiš poinformował, że mężczyzna po ataku na pacjentów pojechał do swojej matki. Powiedział jej, że zabił ludzi i zamierza popełnić samobójstwo. Kobieta przez cały czas współpracowała z czeskimi funkcjonariuszami podczas pościgu jej syna. Szef rządu czeskiego zdradził także, że Citrad V. leczył się wcześniej w Szpitalu Uniwersyteckim i jest ustalane, czy jego choroba jest nieuleczalna i mogła być motywem zabójstw.

Możliwość komentowania jest wyłączona.