Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

28 października, 2020

A4 Katowice-Kraków. Zmiany w organizacji ruchu i chwilowe nocne zamknięcie bramek w Mysłowicach

W dniach 29-30 października br. (czwartek-piątek) na autostradzie A4 Katowice-Kraków realizowane będą prace przygotowawcze związane z montażem drugiej części bramownicy w obrębie placu poboru opłat w Mysłowicach. Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, w związku z którą część pasów będzie niedostępna dla kierowców. Przed godziną 3.00, 30 października br. nastąpi krótkotrwałe całkowite wstrzymanie ruchu na bramkach w stronę Katowic.
W czasie prowadzenia prac przygotowawczych, od godziny 21.00 29 października br. wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Mysłowicach (km 352) oraz 8 pasów na PPO w kierunku Katowic. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – linie nr 17 i nr 18.
Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w stronę Krakowa – nr 8 i 9.
Montaż bramownicy rozpocznie się około godziny 2:40, w piątek 30 października br. W tym czasie ruch na PPO Mysłowice na jezdni w stronę Katowic zostanie całkowicie wstrzymany na maksymalnie 30 minut. Po zakończeniu montażu dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 17 i nr 18.
Przywrócenie stałej organizacji ruchu jest planowane w piątek 30 października, między godziną 4.00 a 5.00.
Na zamontowanej w ubiegłym tygodniu bramownicy i na tej montowanej 30 października zainstalowane zostanie oznakowanie zmiennej treści.
Na autostradzie A4 Katowice-Kraków trwa obecnie wymiana nawierzchni między węzłem Jeleń
a węzłem Byczyna, przy zachowaniu dwóch zwężonych pasów ruchu w obu kierunkach. Prowadzone są także prace związane z planowanym montażem bramownicy placu poboru opłat w Balicach, w związku z którymi do ok. 29 października br. zamknięte będą skrajne lewe bramki nr 9 i 10. W czasie prowadzenia robót bramkami przeznaczonymi wyłącznie dla płatności automatycznych są pasy nr 8 i 11.
Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.
Źródło: Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *