Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

22 października, 2020

A4 Katowice-Kraków. Zmiany w organizacji ruchu i chwilowe nocne zamknięcie bramek w Mysłowicach

A4 Katowice-Kraków. Zmiany w organizacji ruchu i chwilowe nocne zamknięcie bramek w Mysłowicach w związku z montażem konstrukcji stalowej nad jezdnią do Krakowa
W sobotę 24 października br. na autostradzie A4 Katowice-Kraków realizowane będą prace przygotowawcze związane z montażem bramownicy w obrębie placu poboru opłat w Mysłowicach. Na bramkach wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu, wyłączająca z obsługi kierowców część pasów.

Przed godziną 3.00, 25 października br. planowane jest krótkotrwałe całkowite zamknięcie bramek w kierunku Krakowa.
W ramach czasowej organizacji ruchu, od godziny 21.00 24 października br. wyłączone z ruchu zostaną: lewy pas dojazdowy do placu poboru opłat (PPO) w Mysłowicach (km 351) oraz 8 pasów na PPO w kierunku Krakowa. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu – linie nr 1 i nr 2.
Dodatkowo zamknięte zostaną dwa pasy wewnętrzne na jezdni w kierunku Katowic – nr 10 i 11.
Montaż bramownicy nad drogą rozpocznie się około godziny 2:40, w niedzielę 25 października br. W tym czasie ruch na PPO Mysłowice na jezdni w stronę Krakowa zostanie całkowicie wstrzymany na maksymalnie 30 minut. Po tym czasie dostępne dla kierowców będą ponownie linie nr 1 i nr 2.
Przywrócenie stałej organizacji ruchu będzie miało miejsce w niedzielę, 25 października, między godziną 4.00 a 5.00.
– Dołożymy wszelkich starań, aby prace przebiegły sprawnie, mimo to, w miarę możliwości, najlepiej zaplanować podróż w godzinach pełnej przejezdności, zwłaszcza jeśli udajemy się np. na lotnisko w Balicach. Apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie przed miejscem wykonywania robót i szczególną ostrożność przy dojeździe do placu poboru – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.
Na autostradzie A4 Katowice-Kraków trwa obecnie wymiana nawierzchni między węzłem Jeleń a węzłem Byczyna, przy zachowaniu dwóch zwężonych pasów ruchu w obu kierunkach. Prowadzone są także prace związane z planowanym montażem bramownicy dla oznakowania zmiennej treści na placu poboru opłat w Balicach, w związku z którymi do ok. 29 października br. zamknięte będą skrajne lewe bramki nr 9 i 10. W czasie prowadzenia robót bramkami przeznaczonymi wyłącznie dla płatności automatycznych są pasy nr 8 i 11.
Szczegółowe informacje na temat terminów i lokalizacji zmian w organizacji ruchu są publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.

Informacje o SAM S.A.
Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady
A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga
w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskała koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację
w 1997 roku. Wymagało to licznych inwestycji. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym oraz kredytów pozyskanych z międzynarodowego konsorcjum bankowego. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.
Źródło: Rzecznik prasowy SAM S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *