Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

10 marca, 2020

Akademia Hegemon zaprasza

Sport oparty na adrenalinie, szacunku i pasji, który można uprawiać bez względu na warunki fizyczne. Nierealne? Nie dla członków nowej śląskiej drużyny rugby – Hegemona Mysłowice.

Górnik, prawnik, inżynier czy muzyk, mały i duży, tęgi i chudy – rugby to sport dla każdego, o czym od kilku miesięcy można przekonać się na treningach seniorów Hegemona. Drużyna powstała w oparciu o entuzjazm rodziców posyłających swoje pociechy na zajęcia prowadzone przez Akademię Hegemona w Bytomiu i Mysłowicach. Po pierwszych treningach zespół osiadł ostatecznie w Kompleksie Sportowym Wesoła w Mysłowicach, który już wkrótce ma szansę przemienić się w prawdziwą świątynię tej pięknej dyscypliny.

Seniorska drużyna ma ambicje rywalizować nie tylko w najbardziej popularnej, 15-osobowej odmianie, ale również brać udział w turniejach olimpijskiego rugby 7-osobowego. Mimo młodego stażu hegemoni już dziś mogą pochwalić się pierwszymi meczami wyjazdowymi (do Wrocławia, Krakowa i Nowego Sącza), które dodatkowo zaostrzyły apetyty na udział w treningach i meczach. Warto zaznaczyć, że kultura rugby to nie tylko intensywne zmagania na boisku, ale również okazja do poznawania ludzi z całego świata. Temu ostatniemu szczególnie sprzyja tradycja tzw. „trzeciej połowy”, czyli czas pomeczowych rozmów i wymiany doświadczeń towarzyszący wspólnemu posiłkowi.

Mecze towarzyskie z drużynami z Wysp Brytyjskich i Francji, wyjazdowe turnieje rugby 7, pikniki i mecze na stadionie w Mysłowicach – tak wygląda plan Hegemona na najbliższe miesiące. Mamy nadzieję, że już niebawem do jego realizacji przyczynią się kolejni mieszkańcy aglomeracji, którzy zechcą spróbować swoich sił w tej pasjonującej „chuligańskiej grze dla prawdziwych dżentelmenów, dżentelmeńskiej grze dla chuliganów”. Treningi odbywają się w Mysłowicach-Wesołej przy ul. Sportowej 2 w środy o 19:00 i niedziele o 10:00.

źródło: Akademia Hegemon

Możliwość komentowania jest wyłączona.