Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Akcesoria ochronne prosto z drukarni


Do bytomskich krawców szyjących maseczki ochronne dołącza kolejna branża – drukarska. Efektem następnej oddolnej inicjatywy mającej na celu wsparcie służ medycznych są drukowane za pomocą technologii 3D przyłbice ochronne.

Przyłbica ochronna to nic innego jak osłona na twarz stosowana np. podczas zabiegów medycznych. Zmniejsza ona ryzyko związane z zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową. Używają ich lekarze, pielęgniarki, ratownicy i wolontariusze – osoby opiekujące się pacjentami na przykład przebywającymi w kwarantannie.

W akcję wykonania takich właśnie osłon zaangażował się Dawid Fiolka z bytomskiej Drukarni Solprint, która pierwszą partię przyłbic medycznych, dostarczy bezpłatnie jeszcze w tym tygodniu do jednej z przychodni w Miechowicach. O pomoc w tym zakresie zwróciło się też Bytomskie Centrum Wsparcia.

Wydrukowaliśmy elementy osłony, zgodnie z opracowanym i udostępnionym przez jedną z firm schematem. Druk części z filamentu, czyli opaski, odbywa się u mnie w domu, z kolei wyprodukowaniem blend, czyli folii antystatycznych wycinanych laserowo, zajmuje się zaprzyjaźniona drukarnia – mówi Dawid Fiolka, współwłaściciel Drukarni Solprint.

W warunkach domowych wydrukowanie takiej opaski jest proste lecz czasochłonne, bo zajmuje około 4 godzin. Domowa moc produkcyjna nie jest może imponująca, ale mamy świadomość, że obecnie wiele osób pracuje w domach i posiada drukarki 3D. Zachęcam więc do włączenia się do akcji. Im więcej drukarek, tym więcej osłon, na które jest ogromne zapotrzebowanie. Razem możemy więcej
– mówi Dawid Fiolka.

źródło: UM Bytom

Możliwość komentowania jest wyłączona.