Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 maja, 2022

Antoni Piechniczek na Stadionie Śląskim!

Spotkaj legendę polskiej piłki nożnej.
Antoni Piechniczek, piłkarz i uznany szkoleniowiec reprezentacji Polski w piłce nożnej będzie gościem spotkania autorskiego, które odbędzie się na Stadionie Śląskim 18 maja o godzinie 18:00 z okazji premiery książki z serii SQN Originals „Antoni Piechniczek. Bezkompromisowa biografia”. Wydarzenie odbędzie się w nowym Centrum Konferencyjnym obiektu, a wstęp będzie bezpłatny.

Podczas spotkania Antoni Piechniczek opowie o swojej karierze na boisku, jak i o roli szkoleniowca Odry Opole, a następnie reprezentacji Polski. A przypomnijmy, że to pod jego czujnym okiem nasza kadra wywalczyła brązowy medal na mistrzostwach świata w 1982 roku. Legenda polskiego futbolu opowie też o wielu ciekawostkach ze swojego życia. Co więcej chętni zgromadzeni na Sali będą mogli zadać pytania i dopytać o interesujące ich kwestie.
– Stadion Śląski to dla mnie wyjątkowe miejsce. Urodziłem się i wychowałem w jego sąsiedztwie. Odniosłem tam swój pierwszy liczący się sukces sportowy. Jako piłkarz Zrywu Chorzów na jego murawie zdobyłem mistrzostwo Polski juniorów. Tu oglądałem takie sławy piłkarskie, jak Alfredo Di Stefano, Bobby Charlton czy Johan Cruyff. To również wyjątkowe miejsce dla polskiej piłki – mówi o powrocie na Stadion Antoni Piechniczek.
– Cieszę się, że możemy w swoich murach gościć tak znakomitą osobistość. Szczególnie teraz, kiedy to zaledwie kilka tygodni wcześniej Polacy po raz kolejny awansowali na mistrzostwa świata właśnie u nas, na Stadionie Śląskim. Jestem przekonany, że czeka nas bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie. Dlatego już dziś serdecznie wszystkich zapraszam. Nieco starsi będą mogli trochę powspominać, a młodsi na pewno będą mieli z czego czerpać inspiracje – mówi Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego.
Oprócz Antoniego Piechniczka w wydarzeniu wezmą udział również autorzy biografii piłkarza: Paweł Czado oraz Beata Żurek. Opowiedzą oni o reporterskiej pracy nad książką oraz o tym, jak wyglądał proces zbierania niezbędnych pamiątek, dokumentów i wypowiedzi, które znalazły się w biografii. Nie zabraknie też anegdot na temat polskiego futbolu i nie tylko.
Wszyscy chętni do wzięcia udziału w spotkaniu powinni zjawić się w recepcji Stadionu Śląskiego (wejście od strony promenady Generała Jerzego Ziętka) 18 maja około 17:50. Spotkanie rozpocznie się w Centrum Konferencyjnym Stadionu Śląskiego o godzinie 18:00. Wstęp będzie bezpłatny.
Wydarzenie organizowane jest przez Stadion Śląski we współpracy z wydawnictwem SQN Originals oraz księgarnią sportową labotiga.pl.

Możliwość komentowania jest wyłączona.