Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

07 listopada, 2019

Are you ready? Zostań zawodnikiem najstarszej drużyny futbolu amerykańskiego na śląsku!

Silesia Rebels, to pierwsza na Śląsku i najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego w regionie. Aktualnie drużyna seniorska składa się z ponad 60 zawodników z 23 miast Metropoli GZM (m.in. Gliwic, Zabrza, Chorzowa, Katowic, Sosnowca, Będzina czy Dąbrowy Górniczej) oraz Silesia Rebels Academy, czyli akademii juniorskiej, w której trenuje ponad 30 zawodników.
Po zeszłomiesięcznym sukcesie, Śląscy Rebelianci nie zwalniają tempa. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej LFA1, tylko dodał im skrzydeł do dalszej ciężkiej pracy. Teraz przyszedł czas na przygotowania do sezonu 2020 i poszukiwania nowych twarzy.

Myślę, że nasza drużyna jest ewenementem na skalę całej Polski. Nie znam drugiej drużyny sportowej, która jednoczy tak dużą liczbę kibiców z tak ogromnego obszaru. Warto również dodać, że na nowych rekrutów czekać będzie masa nauki przy trenerach prosto z USA – mówi Piotr Żero, zawodnik reprezentujący Będzin w Silesia Rebels.

Do drużyny dołączyłem ponad 3 sezony temu i nie wyobrażam sobie innej formy aktywności. Na co dzień jestem studentem Politechniki Śląskiej Wydziału Organizacji i Zarządzania w Zabrzu, dodatkowo pracuję w parku trampolin jako instruktor akrobatyki, więc nie jest łatwo z czasem, jednak satysfakcja po ukończonym sezonie daje mocnego kopa do dalszej pracy – mówi Sebastian Iwanicki, zawodnik reprezentujący Zabrze w Silesia Rebels.

Jesteś znudzony popularnymi sportami? Chcesz spróbować swoich sił w czymś nowym?
Rozpocznij przygodę swojego życia i zostań Śląskim Rebeliantem. Czekają na Ciebie doświadczeni trenerzy futbolowi, trenerzy przygotowania fizycznego, fizjoterapeuci czy dietetycy. Nie jesteś pewny, czy się nadajesz? Przyjdź na rekrutację i sprawdź się!
Na boisku znajdzie się miejsce dla dużych i mniejszych, szybkich i tych wolniejszych. Znajomość zasad gry nie jest konieczna, nie martw się, wszystkiego się nauczysz pod opieką trenerów! Podczas rekrutacji weźmiesz udział w testach sprawnościowych oraz podstawowych ćwiczeniach futbolowych. Na rekrutację, weź ze sobą strój sportowy (mile widziane korki) i coś do picia.

Wydarzenie na fb: http://www.facebook.com/events/1364470327054664/
Gdzie: MOSiR Szopienice ul. 11 Listopada 16, Katowice
Kiedy: 08.11.2019 (start rekrutacji), treningi otwarte w każdy piątek listopada (miejsce i godzina bez zmian)
Godziny: 20:00-22:00
wykorzystano notatkę prasową UM Katowice

Możliwość komentowania jest wyłączona.