Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

04 lipca, 2018

ArtJarmark: kiermasz sztuki naiwnej na Nikiszowcu

Już 8 lipca, to znaczy w najbliższą niedzielę, jako wydarzenie towarzyszące tegorocznego Art Naif Festiwalu odbędzie się ArtJarmark – święto rękodzieła i rzemiosła artystycznego.

Festiwal dał możliwość wystawienia swoich stoisk najróżniejszym podmiotom. Wszystkim zainteresowanym firmom i grupom, zajmującym się wyrobem artystycznych dekoracji, ubrań, przedmiotów codziennego użytku, figurek, zabawek i różnego rodzaju dóbr. Poza możliwością zakupu rękodzielniczych cudów, organizatorzy zapowiedzieli możliwość obserwacji artystów przy pracy jako, że wydarzeniu będzie towarzyszył otwarty plener malarski.
Na ponad stu straganach wystawione zostaną między innymi prace artystów, których twórczość jest częścią tegorocznej wystawy festiwalowej w Galerii Szyb Wilson. Organizatorzy na stronie internetowej festiwalu informują, że „większość prac będzie można zakupić”.
Ciekawostką może okazać się fakt, że legendarna na Górnym Śląsku Grupa Janowska, którą rozsławiło malarstwo Teofila Ociepki i Erwina Sówki oraz film Lecha Majewskiego, „Angelus”, również będzie obecna na wydarzeniu. Z pewnością więc nadarzy się okazja zakupu prac artystów związanych z tym środowiskiem.

Poza kiermaszem rzemiosła i plenerem artystycznym organizatorzy zaplanowali również inne atrakcje, takie jak koncerty grup muzycznych a także rozmaite gry i zabawy dla dzieci.

Wydarzenie odbędzie się w na placu Wyzwolenia w zabytkowej Katowickiej dzielnicy – Nikiszowiec i potrwa od godziny 13:30 do 18:30.

A jeżeli już znajdą się państwo na nikiszowskim jarmarku… Co stoi na przeszkodzie, żeby odwiedzić znajdującą się w pobliżu i, jak co roku pękającą w szwach, Galerię Szyb Wilson, w której odbywa się główna wystawa Art Naif Festiwalu, pełna zadziwiających i cudownych prac z kanonu sztuki naiwnej wykonanych przez artystów z całego świata.

 

źródło: wszystki fotografie pochodzą z materiałów promocyjnych ze strony internetowej Art Naif Festiwal

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.