Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

10 kwietnia, 2020

ASP w Katowicach drukuje przyłbice

650 przyłbic ochronnych wyprodukowanych w modelarni ASP w Katowicach trafi bezpłatnie do szpitali w regionie.


Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
aktywnie włącza się w walkę z koronawirusem i bezpłatnie przekazuje wytwarzane w uczelnianej modelarni przyłbice ochronne z poliwęglanu.
Przyłbice przygotowywane przez pracowników ASP w Katowicach są transportowane do trzech śląskich szpitali – Specjalistycznego Szpitala w Chorzowie, Szpitala Miejskiego Murcki w Katowicach i Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Dotychczas do tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu w walce z epidemią, trafiło już 200 sztuk przyłbic. Kolejne ciągle są produkowane.

Ponad tydzień temu za zgodą i wsparciem finansowym JM Rektora ASP w Katowicach uruchomiliśmy produkcję przyłbic ochronnych dla personelu medycznego, za co bardzo dziękujemy. Obecnie jesteśmy w trakcie pracy, a do najbardziej potrzebujących szpitali trafi 650 sztuk gotowych ochraniaczy z poliwęglanu. To jedyny sposób, w jaki możemy pomóc, wykorzystując sprzęt, którym dysponuje modelarnia Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Na co dzień uczymy studentów jak tworzyć produkt, który znajdzie zastosowanie w życiu codziennym, tym razem mamy okazję zaprezentować to w praktyce. Nie udałoby się to bez grupy wsparcia, która dzielnie pracuje, poświęcając swój wolny czas tak, by jak najszybciej przyłbice trafiły do szpitali. Szczególne podziękowania należą się: Piotrowi Sabatowskiemu, nieocenionemu w obsłudze maszyny CNC i samej produkcji przyłbic – mimo trudnych warunków wciąż na stanowisku pracy, Katarzynie Sekret składającej przyłbice, prof. Katarzynie Gawrych-Olender zajmującej się transportem i logistyką, wreszcie Magdalenie Palupskiej za wsparcie i torowanie drogi do celu – mówi dr Sybilla Skałuba, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji.

Źródło: ASP w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *