Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

07 kwietnia, 2020

Bajka Pana Kleksa w domu

Działająca od kilku miesięcy Bajka Pana Kleksa w Katowicach na czas zamknięta uruchomiła akcję #bajkawdomu. Skoro rodzice z dziećmi nie mogą placówki odwiedzać w związku z panującą sytuacją, ale to nie oznacza, że nie można spędzić czasu z Kleksem w domu.

Postanowiliśmy, że tym razem to my odwiedzimy dzieci, ale wirtualnie – mówią przedstawiciele Bajki.

Każdego dnia w serwisach społecznościowych Bajki Pana Kleksa pojawiają się krótkie filmy video, proponujące gotowe rozwiązania spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Wykorzystano doświadczenie animatorów oraz naukowców Bajki Pana Kleksa, którzy na co dzień spotykali się z rodzinami w Bajce. Teraz robią to samo, ale w formie online.

Podpowiadamy, co można robić wspólnie, gdy już odrobimy lekcje, ugotujemy obiad, wrócimy z pracy czy skończymy ją wykonywać w domu– mówi Grzegorz Lamik, który wciela się w rolę Pana Kleksa.

W obecnej sytuacji potrzebne jest zdecydowanie więcej form zabawy w domu, dlatego #bajkawdomu jest różnorodna i dotyka wielu dziedzin. Z jednej strony ma pomóc w oderwaniu się od trudnej codzienności, ale z drugiej przemycać walory edukacyjne tak, by poprzez zabawę dzieci również się uczyły. Dlatego wśród propozycji znajdują się chemiczne eksperymenty z Wielkim Elektronikiem, nauka angielskiego na podstawie bajek, zajęcia artystyczne, robienie smakołyków w kuchni czy nauka żonglerki z Panem Kleksem.

Ważnym elementem akcji #bajkawdomu jest integracja. Większość zadań jest nastawiona na wykonywanie ich przez dzieci razem z rodzicami. Wszystko jest zależne od stopnia trudności.

Po kilku dniach funkcjonowania akcji widać, że spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Chętnie dzielą się efektami prac swoich dzieci w komentarzach, publikując zdjęcia czy video. Wszystkie filmy w ramach akcji #bajkawdomu można znaleźć na profilu FB Bajki Pana Kleksa.
Weronika Herzog

Możliwość komentowania jest wyłączona.