Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

19 grudnia, 2020

Bardzo głośna wizyta Mikołaja

Quadami, motocyklami i na specjalnych saniach. Różnymi środkami transportu przybywali dzisiaj mikołaje do małych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Ubranym na czerwono motocyklistom towarzyszyli piłkarze Ruchu Chorzów, a ryk silników maszyn mieszał się z dźwiękami świątecznych utworów. Z powodu pandemii koronawirusa mikołaje nie mogli spotkać się bezpośrednio z dziećmi, które przebywają w szpitalu przy ul. Truchana. Dzieci podziwiały wydarzenie z okien swoich oddziałów.

– W zeszłych latach grudzień był w naszym szpitalu czasem spotkań, przekazywania prezentów, wizyt mikołajów. W tym roku nasze możliwości z powodów sanitarnych są ograniczone, dlatego bardzo cieszymy się z inicjatywy Motomikołajów, którzy dali trochę radości naszym pacjentom w tym przedświątecznym okresie – mówi dr Karmen Czernia-Pokrywka, dyrektor ds. medycznych pediatrycznej części Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Zmotoryzowana grupa mikołajów przekazała personelowi szpitala kosz słodyczy, który zostanie rozdzielony wśród pacjentów. Ruch Chorzów przekazał natomiast piłkę z podpisami piłkarzy.
Darczyńcom skupionym wokół grupy Motocyklowych Dawców Szczęścia bardzo dziękujemy za obecność i prezenty!

Źródło:Rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *