Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

09 kwietnia, 2020

Becek on line – zaprasza!

Bytomskie Centrum Kultury, podobnie jak inne instytucje, w czasie epidemii nie może prowadzić tradycyjnej działalności kulturalnej, dlatego część swojej aktywności również przeniosło do Internetu.

Na portalu społecznościowym Facebook /BECEKBytomskieCentrumKultury/, codziennie emitowane są filmiki z propozycjami wspólnego spędzenia czasu. Przygotowano je z myślą o każdym odbiorcy. Najmłodszym proponowane jest poznanie literek, książeczek dla dzieci, a także wierszyki największych polskich poetów. Starszym Becek podpowiada co warto zobaczyć w sieci (wystawy, spektakle, wydarzenia). Mimo, że instytucja działa dużo impresaryjnie i nie posiada własnych instruktorów, zaprasza na zajęcia stałe on – line, są nimi szkółka gitarowa – nauka chwytów gitarowych prowadzona przez Romana Smiczka ze Smik Audio oraz zajęcia z jogi prowadzone przez instruktorki z Yoga Balance.

Stały cykl spotkań uruchomił także Becekowy Pokój Gier, w którym jego twórca opowiada w co i jak grać w rozbudowanym świecie gier planszowych. Pracownicy Beceku nagrali także filmiki z lekcjami haftu oraz z nauką gry na wiadrach, które będą przez najbliższy czas kontynuowane.

Becek ma swoje wieloletnie tradycje kulturalne, jak „Kwiaty na kamieniach”, zatem wokół poezji i piosenki literackiej będzie się spotykać on-line. Bytomskie Centrum Kultury to również wyjątkowe kino studyjne dlatego na kinowym fanpage’u http://www.facebook.com/BCKinoBytom/, zamieszczane są filmiki z recenzjami i propozycjami, co warto zobaczyć w sieci lub w TV. Miejsce przy Pl. Karin Stanek to różnorodne oblicze kultury, stąd i wielość tematów. Również tą drogą można dowiedzieć się o tym co słychać u artystów i przyjaciół instytucji. Bytomskie Centrum Kultury nie zapomina o tym, co wielu lubi najbardziej, czyli o cyklu konkursów z nagrodami, które pozwolą na ciekawe interakcje, których tak bardzo teraz wszyscy potrzebujemy.

Wszelkich informacji o kolejnych, nowych zajęciach i o tym co się dzieje on –line na bieżąco szukać można na becekowym Facebooku, Instagramie i stronie www.
Do zobaczenia, a póki co #zostańwdomu
Zapraszamy na:
www.becek.pl
http://www.facebook.com/BECEKBytomskieCentrumKultury/
http://www.facebook.com/BCKinoBytom/
http://www.instagram.com/becek_bytom/

źródło: BCK

Możliwość komentowania jest wyłączona.