Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

24 czerwca, 2020

BECEK uchyla drzwi do kultury

Bytomskie Centrum Kultury po otrzymaniu zgody na ponowną działalność wydaną przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Bytomiu, przy zachowaniu wszelkich standardów sanitarnych, otwiera swoje drzwi 26 czerwca b.r. Dla widzów przygotowano sporo bezpiecznych atrakcji, które mamy nadzieję przypomną o pozytywnym działaniu kultury na stres i jej wpływie na dobre samopoczucie😊 Już 26 czerwca zapraszamy do Sali Gloria oraz Sali Ki -Nowa na ciekawe seanse kina studyjnego. Projekcje filmowe odbywać się będą codziennie do 31 sierpnia, w godzinach 18.30 oraz 19.00. Miłośników gier planszowych od 27 czerwca zapraszamy do ponownego udziału w stałym, comiesięcznym cyklu BeCeKowy Pokój Gier.

W okresie wakacyjnym planowane są wydarzenia plenerowe skierowane do młodszego jak i starszego odbiorcy. Pozostając w tematyce filmowej będzie to kino w plenerze. W piątki, w lipcu i w sierpniu zapraszamy na plac Karin Stanek 1, gdzie przed BeCeKiem prezentowany będzie na dużym ekranie letni repertuar plenerowy. Natomiast 7 i 8 lipca oraz 17 i 18 sierpnia razem z CH Atrium Plejada – kino samochodowe na terenie parkingu centrum handlowego. Trwa głosowanie na filmy – pełny repertuar kina samochodowego dostępny będzie wkrótce na www.becek.pl.

Dla dzieci natomiast przygotowywana jest aktualnie BECEKOBUSA. To wyjątkowy autobus, który od 12 lat wozi dzieci w różne dzielnice Bytomia, aby pod okiem animatorów mogły przeżyć prawdziwe wakacje. Przygotowano zajęcia plastyczne, ruchowe, artystyczne. Zajęcia zaczynają się od 10 sierpnia. W sierpniu planowane są również trzy BeCeKoPoznawcze Festyny Dzielnicowe – festyny profilaktyczne oraz kulturalno-integracyjne, które zostaną przeprowadzone w różnych dzielnicach Bytomia, będą to warsztaty, działania artystyczne, tematyką związane z przeciwdziałaniem alkoholizmowi i uzależnieniom.

Dla odwiedzających otwiera się również filia Beceku – Centrum Sztuki Współczesnej Kronika (Rynek 26, Bytom), które w swoich propozycjach wakacyjnych ma dwie wyjątkowe wystawy – malarstwa „Przywoływanie” Martyny Czech oraz wystawę multimedialną „Nowa normalność” Kaspra Lecnima. Szczegóły na www.kronika.org.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące bieżącej działalności Bytomskiego Centrum Kultury oraz wytycznych sanitarnych dla naszej instytucji są publikowane na bieżąco na www.becek.pl oraz na profilu FB https://www.facebook.com/BECEKBytomskieCentrumKultury/.

Źródło: Bytomskie Centrum Kultury

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.