Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura i rozrywka

23 lipca, 2020

Becekobus rusza w trasę

Edukacyjne warsztaty objazdowe dla dzieci tuż, tuż. Becekobus rusza na trasą!

Lato, wakacje, odpoczynek, relaks, słońce i dużo czasu dla siebie… W sierpniu na ulice Bytomia wyjedzie specjalny autobus – BECEKOBUS, który odwiedzi różne bytomskie dzielnice aby dzieciom i młodzieży, którzy nie wyjechali na wakacje zaoferować letni odjazd warsztatowy. W 2020 roku BECEKOBUS startuje w trasę po raz dwunasty:) na początek proponując spotkania stacjonarne w siedzibie Bytomskiego Centrum Kultury (od 10 do 14 sierpnia), następnie od 17 sierpnia wyruszy w plener odwiedzając dzielnice Bytomia, gdzie uczestnicy wezmą udział w warsztatach, pojadą na wycieczkę do Ogrodzieńca i Mirowa oraz wezmą udział w zajęciach profilaktycznych. Do udziału w zajęciach zaproszamy dzieci od 6 do 12 lat.
Zapisy w sekretariacie Bytomskiego Centrum Kultury pod numerem tel. 32 389 31 09 w. 100 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00). Ze względu na COVID-19 ilość miejsc jest ograniczona.

Przedstawiamy rozkład jazdy tegorocznego BECEKOBUSA – szczegółowe informacje na https://becek.pl/becekobus

10 – 14 sierpnia; 10.00-13.00
Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury
Warsztaty: “Zakamarki Wyobraźni”
Uczestnicy warsztatów zaprojektują i stworzą przestrzeń do zabawy i działań twórczych, takie jak: instalacja-labirynt; dzwonki wietrzne i znaki informujące; skrzyneczki z sekretami; tajne listy i skrzynkę pocztową; domki elfów. Prowadzenie: IMAGIO Art Studio – Joanna Chwastek, grafik-ilustrator, instruktor teatralny, prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.

17-21 sierpnia; 10.00 – 13.00
Miejsce: dzielnice Bytomia
Warsztaty: „Zaplątani”
Na warsztatach dzieci wykonają bransoletki przyjaźni, wiszące ozdoby, którymi można udekorować drzewa lub wnętrza naszych domów. Wykorzystane zostaną nici, sznurki, koraliki aby „zaplatać” naszą przestrzeń. Prowadzenie – Aleksandra Herisz – bytomianka, od wielu lat prowadzi warsztaty z rękodzieła. BECEKOBUS wyjeżdżać będzie spod Bytomskiego Centrum Kultury o 9.45 i wracać około 13.10.

17-21 sierpnia; 14.00 – 17.00
Miejsce: dzielnice Bytomia
Warsztaty: Akademia Młodego Rycerza
Dzieci przeniosą się w czasie, poznają sztukę walki na miecze i strzelania z łuków. Przybliżą sobie codzienne życie ludzi z czasów średniowiecza, poprzez możliwość przebrania się w stroje z tamtej epoki i odtwarzanie scenek sytuacyjnych. Całość oprawiona będzie opowiadaniami, legendami oraz anegdotami na temat życia rycerzy i ich giermków. Prowadzenie – Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde. BECEKOBUS wyjeżdżać będzie spod Bytomskiego Centrum Kultury o 13.45 i wracać około 17.10.

22 sierpnia oraz 23 sierpnia; godz.: 10.00-17.00
Wyjazdowy BECEKOBUS z Rycerzami (22.08 – Ogrodzieniec; 23.08 – Mirów)
Dzieci pojadą na wycieczkę, podczas której będą zwiedzać m.in. zamek, górę Birów, gród, wezmą udział w ognisku, a oprócz tego, a może przede wszystkim odkryją jak to jest być rycerzem. Prowadzenie – Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde.

24-28 sierpnia; 10.00-13.00
Miejsce: dzielnice Bytomia
Warsztaty twórcze: „Zróbmy to razem”
Podczas tych warsztatów dzieci poznają różne techniki malarskie. Będą malować krajobrazy, nauczą się jak zrobić portfele z kartonów po mleku, stworzą rzeźbę z masy papierowej oraz matrycę, którą wykorzystają do tworzenia pocztówek. Prowadzenie: Anna Kałuszka – Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. BECEKOBUS wyjeżdżać będzie spod Bytomskiego Centrum Kultury o 9.45 i wracać około 13.10.

24-28 sierpnia; 14.00 – 17.00
Miejsce: dzielnice Bytomia
Warsztaty ruchowe: „Poszukiwacze rzeczy”
Podczas tych warsztatów dzieci poznają „Pippi Pończoszankę” i wspólnie będą przeżywać przygody z książek. Przed nimi: poszukiwanie rzeczy związanych z główną bohaterką, nauka ruchów tanecznych, ale także poznanie fragmentów książek, które będą ich inspirować do kolejnych zadań. Prowadzenie: Magdalena Futrzyk – tancerka, nauczycielka tańca, pedagog i animatorka kulturalna. BECEKOBUS wyjeżdżać będzie spod Bytomskiego Centrum Kultury o 13.45 i wracać około 17.10.

BECEKOBUS wakacyjne warsztaty objazdowe to również zajęcia profilaktyczne prowadzone przez pracowników Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu. Czas trwania 30 minut, zajęcia profilaktyczne odbywać się będą przed rozpoczęciem wybranych zajęć warsztatowych prowadzonych przez BECEK.

28 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy całe rodziny przed BECEK na seans kina plenerowego w ramach BECEKOBUSA, podczas którego zagramy film „Operacja Arktyka” (bilety w cenie 2 zł/osoby)

Szczegóły na www.becek.pl oraz na https://becek.pl/becekobus

Projekt BECEKOBUS dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”

Patroni medialni: Bytomski.pl, Naszemiasto.pl, Dziennik Zachodni, Życie Bytomskie, Czasdzieci.pl, Śląska TV.

Partnerzy: Gmina Bytom, Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu, Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Sponsor: firma VOIGT

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.