Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Będą ograniczenia w dostawie ciepła w wyniku awarii w elektrociepłowni Fortum

W poniedziałek po godz 17.30 otrzymaliśmy informację od firmy Fortum – jednego z dostawców ciepła dla Bytomia – że doszło do poważnej awarii nowego kotła w elektrociepłowni w Zabrzu. W związku z tym wystąpią ograniczenia dostaw ciepła do 30 tys. mieszkań na terenie Śródmieścia, Miechowic, Szombierek, Karbia, Łagiewnik, Rozbarku i os. Arki Bożka. Zakłócenia najprawdopodobniej potrwają do piątku do godzin wieczornych.

Awarii uległa podstawowa jednostka wytwórcza Elektrociepłowni w Zabrzu – blok ciepłowniczy z kotłem fluidalnym. – Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem, który określi przewidywany czas naprawy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o.

Awaria nie oznacza, że kaloryfery w mieszkaniach w Bytomiu będą zimne, tylko chłodniejsze. Ciepło będzie dostarczane bez przerwy – dostarczanie ciepła na poziomie 60 procent zamówionej mocy będzie możliwe dzięki pracy elektrociepłowni Miechowice.

Kluczowe jednostki – żłobki, przedszkola, szpitale, domy pomocy społecznej, noclegownia – mają zapewnione dostawy ciepła z nieznacznym spadkiem.

Mieszkańcy Os. Ziętka i Stroszka w Bytomiu nie odczują żadnej zmiany ponieważ ta część miasta jest ogrzewana z innego źródła – przez Ciepłownię Radzionków.

W poniedziałek w godzinach wieczornych Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu przeprowadziło optymalizację pracy 650 węzłów ciepłowniczych, dzięki czemu możliwe jest dostarczenie ciepła do kluczowych jednostek i mieszkań na rzecz ograniczenia dostaw ciepła w niektórych instytucjach (między innymi w nieczynnych szkołach średnich czy też urzędach).

Na dziś rano prezydent Bytomia zwołał posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego, w którym wzięły udział wszystkie służby miejskie i przedstawiciel Fortum Polska, właściciela elektrociepłowni w Zabrzu.

Informacje dotyczące usuwania awarii w Elektrociepłowni w Zabrzu będziemy przekazywać na bieżąco.

Źródło: rzecznik prasowyUrząd Miejski w Bytomiu
zdjęcie:pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *