Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

24 października, 2019

Bezpłatna komunikacja miejska ZTM dla kibiców Piasta

Bezpłatna komunikacja miejska ZTM dla kibiców Piasta

Kibice posiadający karnety i bilety na spotkania aktualnego piłkarskiego mistrza Polski – Piasta Gliwice – już od najbliższej kolejki będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską Zarządu Transportu Metropolitalnego. To pierwsza tego typu współpraca klubu z Górnego Śląska z metropolitalnym organizatorem transportu zbiorowego.

Kibice Niebiesko-Czerwonych będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej w dniach meczowych na trzy godziny przed i dwie po meczu organizowanym przy ul. Okrzei w Gliwicach. Dotyczy to zarówno linii autobusowych, jak i tramwajowych oraz trolejbusowych. – Jest to dla nas historyczne, bo pierwsze tego typu rozwiązanie. Traktujemy je jako pilotaż – mówi Michał Wawrzaszek. – Umowa o współpracy będzie obowiązywać do końca roku. Jeśli udogodnienie będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem i wszystkie strony będą zadowolone ze współpracy to z pewnością rozważymy jej kontynuację – dodaje Wawrzaszek.

Do przejazdów komunikacją miejską uprawniać będą karnety na rundę jesienną i na sezon 2019/2020 – w obu przypadkach dodatkowo wymagany jest wydruk papierowy z systemu biletowego, a także bilety zakupione w przedsprzedaży lub w kasie przed meczem. – To kolejny nasz ukłon w kierunku kibiców Piasta, nie tylko z samych Gliwic, ale również z terenu całej Metropolii. Mając karnet lub bilet, można będzie bezpłatnie i bezpiecznie dotrzeć na mecz i wrócić z niego środkami komunikacji publicznej. Słowa podziękowania kieruję pod adresem Zarządu i Sekretarza Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz dla Zarządu Transportu Metropolitalnego za profesjonalne doprowadzenie sprawy do końca. Ufam, że to rozwiązanie będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem i inni będą mogli z nas czerpać – dodaje Paweł Żelem, prezes zarządu Piasta Gliwice.

Dzięki współpracy Piasta z Zarządem Transportu Metropolitalnego, kibice będą mogli bezpłatnie dotrzeć już na najbliższe spotkanie. W sobotę 26 października Niebiesko-Czerwoni zmierzą się na Stadionie Miejskim w Gliwicach z Koroną Kielce. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:30. W pobliże stadionu będzie można dojeżdzać m.in. autobusami nr A4, 6, 57, 59, 80, 156, 187, 194, 250, 259, 617, 676, 840 i 850.

Możliwość komentowania jest wyłączona.