Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

06 kwietnia, 2020

Bezpłatne, całodobowe wsparcie tłumaczy języka migowego


Osoby głuche potrzebujące informacji dotyczących Covid-19 mogą skorzystać ze specjalnie dla nich przygotowanej infolinii, aby na równi z pozostałymi obywatelami, miały stały dostęp do wsparcia i pomocy.

Infolinię będzie obsługiwał Polski Związek Głuchych w trybie 24/7. W akcję zaangażowani są tłumacze Polskiego Języka Migowego z całej Polski, którzy będą pracować w systemie zmianowym na smartphonach lub laptopach z dostępem do Internetu.

Osoba głucha będzie mogła zadzwonić na infolinię i uzyskać informacje na temat koronawirusa oraz sposobu postępowania w przypadku podejrzenia, że może być zarażona. Z infolinii, oprócz osób z wadą słuchu, skorzystają też placówki służby zdrowia, a także służby ratownictwa medycznego.

Z tłumaczami będzie można się połączyć za pośrednictwem następujących narzędzi:

1. komunikator messenger, bezpośrednio ze strony fb koronawiruspjm
2. komunikator skype, login: Koronawirus-Tłumacz PJM
3. komunikator IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr 609 939 546
4. aplikacja tłumacz on-line języka migowego

Infolinię wspólnie uruchomili: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Polski Związek Głuchych, przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej,

Więcej informacji na stronach:

Koronawirus – Tłumacz PJM dla całej Polski


http://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/infolinia-w-sprawie-koronawirusa-dla-osob-gluchych–efekt-wspolpracy-dla-dostepnosci

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Możliwość komentowania jest wyłączona.