Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

14 kwietnia, 2020

Biało-czerwony Stadion Śląski upamiętni rocznicę Chrztu Polski!

14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski. Aby upamiętnić ten wyjątkowy dla naszego kraju dzień, Stadion Śląski rozświeci się w kolorach narodowych. Biało-czerwony „Kocioł Czarownic” będzie można podziwiać już od zachodu słońca!

W 2019 roku dzień 14 kwietnia ustanowiony został Świętem Chrztu Polski, aby w ten sposób upamiętnić datowaną symbolicznie na 14 kwietnia 966 roku historyczną decyzję Mieszka I, która uznawana jest również za narodziny Państwa Polskiego. Z tej okazji Stadion Śląski już od zachodu słońca podświetlony zostanie w barwach narodowych Polski.
Ten wyjątkowy dzień warto upamiętnić wywieszeniem biało-czerwonej flagi, czy też zaakcentowaniem naszych barw narodowych w zauważalny sposób. My zdecydowaliśmy się podświetlić nasz obiekt z tej okazji na biało-czerwono, gdyż w ten sposób widoczni będziemy dla wszystkich mieszkańców okolicy – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego. – Chcemy w ten sposób zachęcić ludzi do refleksji nad naszą historią oraz przypomnieć im o tak znaczącym wydarzeniu – dodaje.

Legendarny „Kocioł Czarownic” niedawno w podobny sposób podziękował służbie zdrowia z okazji ich święta – rozświecił się wtedy na niebiesko. Warto dodać, że obecnie na oficjalnym profilu Stadionu Śląskiego na Facebooku trwa konkurs, w którym zaproponować można kolor, na jaki zaświecić ma się w najbliższym czasie ten legendarny obiekt.

źródło: Stadion Śląski

Możliwość komentowania jest wyłączona.