Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

24 marca, 2020

Biegaj odpowiedzialnie! Silesia Marathon ruszył z akcją #TrzymajDystans


Panująca epidemia koronawirusa nie oznacza, że uwielbiane przez nas bieganie jest całkowicie niewskazane. Dlatego zainicjowaliśmy akcję #TrzymajDystans, którą chcemy pokazać, że ruch i treningi na świeżym powietrzu są dozwolone i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, o ile tylko są przeprowadzane indywidualnie i przede wszystkim odpowiedzialnie.

Z dystansem mamy do czynienia na co dzień. Maraton, półmaraton, 10 km. Dystans na treningu, dystans na zawodach. Dziś proponujemy akcję z najkrótszym dystansem – niech będzie to 1,5 – 2 metrów – odległość, która pozwoli nam na opanowanie pandemii COVID-19 – komentuje Bohdan Witwicki, dyrektor Silesia Marathon.

Inicjatywą #TrzymajDystans pragniemy zainspirować wszystkich tych, którzy chcą aktywnie, ale przede wszystkim odpowiedzialnie spędzać czas w tych trudnych chwilach. Apelujemy więc do wszystkich biegaczy, by trenowali z głową, a przede wszystkim, w samotności.

Do akcji może przyłączyć się każdy zainteresowany i może zrobić to na kilka sposobów. Uczestnik inicjatywy #TrzymajDystans będzie mógł udostępnić zrzut ekranu ze swojego treningu, symbolicznie zasłaniając trasę hasztagiem, w ten sposób promując odpowiedzialne podejście do biegania. Wparcie akcji można także pokazać publikując zdjęcie z treningu opatrzone hasztagiem #TrzymajDystans lub dodając do swojego zdjęcia profilowego specjalną nakładkę.

Po powrocie z treningu pochwal się nie faktem pokonania określonej liczby kilometrów, ale tym, że zachowałeś dystans – od innych biegaczy, spacerujących ludzi. Nie biegasz dzisiaj – trzymaj dystans w kolejce do kasy w sklepie, na przystanku autobusowym, jeśli musisz dojechać do pracy – dodaje Bohdan WitwickiApelujemy do Was nie tylko o trzymanie dystansu od COVID-19, ale i o zachowanie należytego dystansu od codziennych spraw. Niepewność, jaka towarzyszy większości z nas każdego dnia potrafi przyczynić się do powstania wielu szkód w organizmie. Dlatego #TrzymajDystans od problemów, wizji choroby, bo optymistyczne patrzenie w przyszłość pozwoli zachować nie tylko spokój ducha, ale i zdrowe ciało.

Nie możesz żyć bez biegania? To biegaj! Ale #TrzymajDystans

źródło: Silesia Marathon

Możliwość komentowania jest wyłączona.