Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 marca, 2020

Blogowe propozycje dla książkowych moli


Sieć filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach jest oczywiście nieczynna, ale nie oznacza to, że jej stali bywalcy są pozbawieni nowych doświadczeń czytelniczych. Na Facebooku, Instagramie oraz bibliotecznym blogu, naprawdę sporo się dzieje.

Ci, którzy mają swoich ulubionych bibliotekarzy i są ciekawi, co u nich słychać, mogą dowiedzieć się o tym w bardzo prosty sposób. Wystarczy odwiedzić ich blogi lub konta na Instagramie, które na bieżąco są aktualizowane. Poniżej podajemy małą ściągę, gdzie warto zajrzeć.

1.Blog: Prowincjonalna Nauczycielka

Autorką bloga jest Monika Badowska z Działu Metodyki, Analiz i Promocji. To idealna propozycja dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, co warto przeczytać, a także tych, którzy chcą się przekonać, że świat bez zwierząt byłby po prostu nudny. Ten blog to przede wszystkim duża dawka literatury w towarzystwie czworonożnych przyjaciół.
2. Instagram: Wyższy poziom
Instagram prowadzony przez ekipę z Filii nr 3, która wychodzi na przeciw potrzebom młodych ludzi. W ten sposób nie tylko dzielą się swoimi książkowymi odkryciami, ale też oddają głos swoim obserwatorom.
3. Blog: Literackieprzeszpiegi.pl
Wszechstronna gaduła, tak pisze o sobie autorka tego bloga, czyli Anna Czupioł z Filii nr 14. Chętnie dzieli się swoimi wrażeniami po przeczytanej lekturze, dlatego poszukujących recenzji zachęcamy na literackie przeszpiegi.
4. Blog: Pani_z_Biblioteki
Magdalena Królikowska z Filii nr 14 to prawdziwy maniak czytania. Jak przyznaje, na książki potrafi wydać ostatni grosz. Systematycznie recenzuje przeczytane książki, a jest ich naprawdę sporo.
5. Blog: Tanayah czyta
Członek stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi – Karolina Sosnowska z Filii nr 25 – na swoim blogu recenzuje głównie beletrystykę, ale nie boi się również wzięcia na swój warsztat interesującej literatury w faktu. Patronatem medialnym objęła już 22 książki.
6. Blog: salomonik.eu
Szymon Szostok z Działu Informatycznego, traktuje blog jako swoje miejsce w internecie. To pozycja dla tych, którzy szukają krótkich notek na temat książek, komiksów, a także filmów.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje Wam się spodobają i nie będą to jednorazowe odwiedziny 🙂

autor: Martyna Majewicz

Możliwość komentowania jest wyłączona.