Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

14 sierpnia, 2019

Blok porodowy otwarty po remoncie

Blok porodowy otwarty po remoncie

We wtorek, 13 sierpnia, Blok Porodowy w Szpitalu Powiatowym w Świętochłowicach został otwarty po remoncie. Na przyszłe mamy czeka nowoczesna, dobrze wyposażona i komfortowa porodówka oraz specjalna strefa do kangurowania noworodków.

Modernizacja obejmowała remont pomieszczeń Sali Cięć i Bloku Porodowego oraz zakup sprzętu i wyposażenia dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Sali Cięć, Sali Porodowej i Oddziału Neonatologicznego i była realizowana od początku roku.

Przyjście na świat każdego dziecka to wielka chwila. Dlatego tak ważne jest to, by sprzęt i ludzie pomagający w narodzinach, stanowili gwarancję bezpieczeństwa i komfortu należnego temu cudowi. W Świętochłowicach tak właśnie się dzieje – mówił Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice, który wraz z Grzegorzem Tobiszowskim otworzył wyremontowaną porodówkę.


Nowoczesne wyposażenie obejmuje m.in.: kardiotokografy z telemetrią i centralą monitorującą, inkubatory otwarte i zamknięte, inkubator do intensywnej opieki nad noworodkiem, systemy do naświetlania noworodków, kardiomonitory, pompy infuzyjne dwustrzykawkowe, defibrylatory, aparat do pomiaru gazometrii u noworodków, bilirubinometr bezinwazyjny, aparaty do znieczulania, stół operacyjny, lampy operacyjne i zabiegowe, cieplarkę stacjonarną do płynów infuzyjnych.

Nowoczesne wyposażenie pozwoli na bardzo dokładne monitorowanie stanu zdrowia tak kobiety ciężarnej i płodu oraz noworodków w krytycznym czasie zaraz po urodzeniu. To z kolei przełoży się na wczesne wykrywanie wszelkich problemów zdrowotnych oraz pomoże w zapobieganiu ich rozwijaniu się i w znacznej mierze zniweluje możliwość wystąpienia komplikacji – podkreślała Kinga Wieczorek, Prezes Zarządu ZOZ w Świętochłowicach.

Wartość projektu to ponad 3 109 510,00 zł, zaś dofinansowanie z środków unijnych wyniosło 2 209 886,00 zł.

Możliwość komentowania jest wyłączona.