Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

11 sierpnia, 2019

Bluesowe granie w bytomskim tramwaju

Bluesowe granie w bytomskim tramwaju

Tak, tak, to już 7 lat. Gramy i śpiewamy w Bytomskim Tramwaju Bluesowym. Nadchodzi więc pora, by zaprosić wszystkich miłośników bluesowych dźwięków do „Bany pełnej bluesa”, która ponownie zagości w Bytomiu, już 7 września.
Już po raz drugi, będziemy grali i śpiewali na Placu Sikorskiego. Tegoroczna 7 edycja Blues Bany – Bytomskiego Tramwaju Bluesowego odbędzie się, w pierwszą sobotę września, od godz. 12 do 18 na Placu Sikorskiego w Bytomiu. Tak, jak w poprzednich latach, tak i w tym roku trasa będzie przebiegała ul. Katowicką, Jagiellońską, Moniuszki do Placu Sikorskiego. Plac Sikorskiego będzie przystankiem początkowym jak i końcowy tej nietypowej formy muzykowania w starym wagonie tramwajowym.– Mówi Aleksandra Bubniak Współorganizator Blues Bany – Bytomskiego Tramwaju Bluesowego.


Fot i tekst Mateusz Wieczorek
Warto zaznaczyć, iż projekt Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy realizowany jest z inicjatywy bluesmana Krzysztofa Wydro oraz Aleksandry Bubniak przy wsparciu organizacyjnym Tramwajów Śląskich S.A. i ZTM KATOWICE. Nietypowa forma muzykowania w tramwaju, z każdą edycją gromadzi coraz to większe grono muzyków oraz słuchaczy. Warto zaznaczyć, iż wrzesień jest miesiącem bluesa. Dlatego też, takie wydarzenie, jakim jest Blues Bana – Bytomski Tramwaj Bluesowy to świetny sposób na popularyzację bluesa nie tylko, w Bytomiu, ale również w tramwaju wśród przypadkowych pasażerów.
Szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na facebookowym profilu „Blues Bany” oraz na plakatach i stronie internetowej Tramwajów Śląskich S.A.

Mateusz Wieczorek

Możliwość komentowania jest wyłączona.