Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

22 grudnia, 2019

Choinka na deptaku Uniwersytetu Śląskiego

Podarowana Uniwersytetowi Śląskiemu w Katowicach przez Tauron Dystrybucja skrząca się tysiącami lampek LED pięciometrowa świąteczna choinka od 18 grudnia 2019 roku do 16 stycznia 2020 roku będzie zdobić deptak przed rektoratem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12).

Tauron Dystrybucja przy różnych okazjach rozświetla przestrzenie miejskie, nadając im niecodziennego, odświętnego i magicznego wyglądu. Także w tym roku z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia przed wejściem głównym do rektoratu Uniwersytetu Śląskiego stanęła ufundowana przez spółkę choinka. Pięciometrowe drzewko rozświetla prawie 2500 punktów świetlnych LED, z których co piąty jest diodą flash, dzięki czemu choinka po zmroku skrzy się wyraziście.

Drzewko łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, stanowiąc motyw dekoracyjny świątecznych Katowic. Dodatkowo oryginalna forma świetlna choinki doskonale podkreśla wieloletnią współpracę Taurona i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na rzecz rozwoju i przyszłości energetyki w Polsce.
Materiał prasowy US

Możliwość komentowania jest wyłączona.