Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

26 września, 2019

„Ciało i ducha ratować żywieniem”.

Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Współcześnie proponuje się wiele diet, które mają dopomóc nam w osiągnięciu idealnej sylwetki i przywrócić nam zdrowie. Są to jednak często diety, które nie przynoszą wymiernych korzyści. Alternatywą dla nich jest dieta pani dr Ewy Dąbrowskiej, która jest czymś innym niż owe wszystkie diety-cud. Pani doktor proponuje post – terapię głodówkową i półgłodówkową jako skuteczne antidotum na współczesne choroby cywilizacyjne takie jak np. otyłość, choroba wieńcowa, nadciśnienie, cukrzyca czy wysoki poziom cholesterolu. Podstawową zasadą terapii jest endogenne czyli wewnętrzne żywienie, które polega na zużywaniu tkanek według hierarchii ważności tzn. najpierw organizm wydala zbędną wodę (ustępują obrzęki), zużywa niepotrzebne zapasy, złogi m.in. tłuszczu, zwyrodniałych komórek i ogniska zapalne. Następuje zużycie starych komórek oraz regeneracja młodych, zdrowych komórek co prowadzi do odmłodzenia organizmu. Ustępują bóle stawów, poprawia się odporność, ustępują stare zmiany zapalne, ustępuje skłonność do przeziębień, a choroby zwyrodnieniowe cofają się.
Na czym polega dieta? Dla przywrócenia zdrowia należy w pierwszym etapie zastosować kilkutygodniową kurację „oczyszczającą” w postaci diety warzywno-owocowej. W drugim etapie należy wprowadzić zdrowe żywienie, oparte na pełnym ziarnie, na roślinach strączkowych, owocach i warzywach z dodatkiem zsiadłego mleka i twarogu. W okresie zdrowego żywienia zaleca się krótkie wstawki diety warzywno-owocowej lub post o chlebie i wodzie 2 razy w tygodniu , jak to zaleca Najświętsza Maryja Panna w Medjugoriu. Czas kuracji uzależniony jest od zaawansowania choroby i współpracy pacjenta. Najlepsze wyniki uzyskuje się po 6 tygodniach.
W czasie kuracji zaleca się jeść warzywa ubogie w substancje odżywcze takie jak: buraki, marchew, seler, rzodkiew, pietruszka, chrzan, kapusta,kalafiory, cebula, czosnek, pory, ogórki, kabaczek, dynia, sałata, zioła, pomidory, papryka, jabłka, grapefruity, cytryny. Nie należy w tym czasie jeść zbóż, orzechów, ziemniaków, roślin strączkowych, chleba, mleka, masła, oleju, mięsa i słodkich owoców. Nie należy także pić mocnej herbaty, kawy, alkoholu, ani palić papierosów. Warzywa należy spożywać w postaci surówek, soków, warzyw duszonych i zup gotowanych na wodzie bez tłuszczu. Ilość pokarmów jest dowolna. Tak przygotowana kuracja odmładza ciało i ducha!
Zainteresowanych odsyłam do książki dr Ewy Dąbrowskiej pt. „Ciało i ducha ratować żywieniem”.
Katarzyna Gania

Możliwość komentowania jest wyłączona.