Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

24 października, 2019

„Cienie imperium” w BCKino KLUB FILMOWY

BCKino KLUB FILMOWY zaprasza na „Cienie imperium”

W poniedziałek, 28 października, o godz. 19.30 Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na cotygodniowe spotkania w ramach BCKino KLUB FILMOWY, na film „Cienie imperium” oraz na spotkanie z reżyserem filmu – KAROLEM STARNAWSKIM, absolwentem Pomorskich Warsztatów Filmowych oraz wydziału reżyserii w PWSFTiT w Łodzi.

O filmie: Debiut reżyserski Karola Starnawskiego. Film to trzy historie opowiadające o ludziach żyjących w dawnym ZSRR. Ich losy to skomplikowana historia krajów postsowieckich i ich mieszkańców. Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie. Pomimo że Związek Sowiecki zniknął z map trzydzieści lat temu, Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności, każdego dnia stawiając czoła tytułowym cieniom „imperium”. Opowieści bohaterów pokazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców, którzy wbrew wielkiej polityce starają się odwrócić swój los i podążać za marzeniami o życiu w pokoju. Film wyświetlany był na 44 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, którego program w sekcji pozakonkursowej „Filmy z Gdyni” wzbogacają filmy związane z miastem gospodarzem.

28.10.2019 godz. 19.30 – „Cienie imperium” – dokumentalny Polska, 2018; reż.: Karol Starnawski; czas trwania: 76 min. (Fundacja Ruchome Obrazy).

Zapraszamy😊

Możliwość komentowania jest wyłączona.