Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

09 kwietnia, 2020

#CONTRA19 w kontrze do COVID-19Wystartowała akcja #CONTRA19. W jej ramach nastolatkowie z całej Polski mogą przyjąć szybkie wyzwania, którymi m.in. pomogą lokalnym przedsiębiorcom, osobom starszym czy zawalczą z fakenewsami. Do udziału w kontrze do COVID-19 zachęca inicjator akcji, Fundacja Zwolnieni z Teorii.
W dobie walki z koronawirusem główne zalecenie dla młodych to #zostańwdomu. Więc młodzi siedzą, często z nudów docierają do końca internetu, a w ramach akcji mogą zrobić coś sensownego i wykorzystać swój potencjał.

Na czym polega ta akcja?

Na stronie www.contra19.org losuje się krótkie wyzwanie, realizuje je, a następnie wyzywa swoich znajomych do tego, by też podjęli się wyzwania. Wśród najciekawszych są m.in.: Wesprzyj lokalsa – na rzecz lokalnych biznesów, Przeżyj to w piżamie – wsparcie kultury, E-domóweczka – podtrzymanie relacji i życia towarzyskiego. Co ważne, wszystkie wyzwania młodzież może wykonać bez wychodzenia z domu, bez pieniędzy, a nawet, jak zapewnia organizator, bez ruszania się z kanapy.

Liczymy na efekt kuli śniegowej. Wyobraźmy sobie, że każda z 1,7 mln młodych osób wylosuje z nami wyzwanie i zadzwoni do 3 osób, które mogą czuć się teraz najbardziej samotnie. Można szybko policzyć, ile ludzi może poczuć się lepiej dzięki tylu małym gestom. Wyzwań tego typu jest znacznie więcej, więc w sumie gra toczy się o dużą pulę dobrej energii w dobie koronawirusa – mówi Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii, mającej kontakt z tysiącami młodych, którzy biorą udział w organizowanej przez fundację od 6 lat olimpiadzie z projektów społecznych.

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Możliwość komentowania jest wyłączona.