Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

26 marca, 2020

Ćwicz online z bytomskim sportowcami


Konieczność nieopuszczania swoich czterech ścian nie oznacza, że musimy zrezygnować z aktywności fizycznej. Do treningów zachęcają bytomscy sportowcy, którzy za pośrednictwem Facebooka prowadzą treningi dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez ruchu.

Do wspólnych treningów online zaprasza sensei Janusz Sowa z MUKS Ippon Bytom. Za pośrednictwem Facebooka prowadzi treningi karate na żywo we wtorki i piątki o 17.00. Co ważne, trenować mogą także osoby bez doświadczenia w tej dyscyplinie sportu. Sesje z sensei można zobaczyć także po emisji na żywo. Zobacz pierwszy trening.
Treningi dla wszystkich „zatrzymanych” w domu rozpisują też bytomscy judocy z GKS Czarni Bytom. Są to zestawy prostych ćwiczeń, których wykonanie zajmuje około 30 minut. Do zestawu judocy dołączają krótki filmik motywujący lub relację prezentującą jak ćwiczą oni sami.
Ćwiczący internauci mogą też zmobilizować do aktywności swoich znajomych nominując ich do wzięcia udziału w treningu. Wszystkie treningi będą publikowane na profilu „Czarnych”. Po zakończeniu akcji odbędzie się konkurs, w którym wyłoniony zostanie zwycięzca. (Zobacz treningi na profilu Beaty Pacut.)
Treningi na czas narodowej kwarantanny przygotował też Paweł Markiefka z UKS na Fali Bytom. Ogólnorozwojowe ćwiczenia rozpisane są na klubowym profilu FB. Do aktywności zachęcają też trenerzy z Bytomskiego Klubu Sportowego „Karate Shinkyokushin”.

Wersja dla początkujących: http://youtu.be/kA7eW3z8Vg8
Wersja dla zaawansowanych: http://youtu.be/dlRW-ZFOyKQ

źródło: UM Bytom

Możliwość komentowania jest wyłączona.