Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

08 marca, 2019

Czas matriarchatu?

Ostatnio wiele mówi się na temat aktywności kobiet w Polsce w różnych dziedzinach życia. Ich postrzeganie mocno zmieniło się na przestrzeni ostatniej dekady. Kobiety pokazały, że mają swoje prawa i głos, który do tej pory chyba nie do końca był doceniony. Jaka jest współczesna Polka?
Stereotypy przydzielenia pewnych ról do kobiety odeszły do lamusa, czasy się zmieniły i rola matki i żony, już nie jest najistotniejsza w życiu kobiety. W rodzinie stawia się na partnerstwo i równouprawnienie, za wychowanie dzieci odpowiada także ojciec.
Kobiety nie dość, że są wszechstronnie uzdolnione to zajmują się typowo męskimi zajęciami kobieta — żołnierz czy górniczka, nie robi to już na nikim wrażenia, choć wzbudza podziw za swoją siłę i odwagę. Współczesna kobieta to już nie jest słaba płeć. Wręcz przeciwnie to siła charakteru, która nie boi się tego okazywać. Polki potrafią zdziałać wiele. Przedstawicielki pięknej płci są jednocześnie zaradną mamą, pilnym pracownikiem i kobietą z pasją. Tutaj możemy zadać pytanie, niemożliwe? Jak my to robimy?
Współczesna kobieta musi dostosować się do istniejącego rynku pracy. Podnosi swoje kwalifikacje, nie boi się pracy. Zmienia stanowiska i miejsca pracy oraz branże. Kobiety są ambitne, pragną sukcesu i pną się po drabinie kariery. Co najważniejsze pełnią znaczące role w wielkich firmach lub prowadzą własne biznesy. Stanowią 34% wyższej kadry kierowniczej w polskich firmach, co daje nam pod tym względem trzecie miejsce w Europie wśród kobiet. Polka cieszy się niezwykłym szacunkiem i pozycją na rynku pracy. Jest przedsiębiorcza, a to się ceni.
Kobiety wiedzą czego chcą i prowadzą aktywne życie. Mają swoje pasje, które niekonieczne są związane z godzinami spędzonymi w kuchni. Kobiety potrafią zadziwić. Wspinają się po górskich szczytach, podróżują po całym świecie, zajmują się muzyką i różnymi dziedzinami sztuki. Polki pełne są pasji, przez to są bardziej atrakcyjne. Niezależne, pewne siebie, piękne uzdolnione pełne zainteresowań kobiety są pełne wdzięku i uroku.
Maria Wandzik

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.