Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

30 sierpnia, 2021

Czas surferów w Libero Katowice! Za nami wielki finał zawodów skimboardowych z udziałem światowej czołówki

28 sierpnia czołówka światowych surferów konkurowała ze sobą na Placu do Radości Libero w Katowicach. Za nami wielki finał Europejskiego Pucharu Skimboardowego i drugiej edycji Mistrzostw Śląska – LIBERO x 71 SKIM Silesia Cup 2021. Mistrzem Europy w kategorii PRO został Semjon Szillat, a w kategorii LADIES – Lydia Blanke, oboje z Niemiec. Drugie miejsce zajęła Polka, Agata Opora, jednocześnie zwyciężając Mistrzostwa Śląska w swojej kategorii. Zobaczcie co jeszcze działo się w Libero w ten weekend!
W ostatnią sobotę sierpnia Galeria Libero już po raz drugi wypełniła się po brzegi miłośnikami widowiskowego sportu wodnego, jakim jest skimboarding. Zeszłoroczne wydarzenie zostało uznane za najlepszy turniej tego typu w Polsce oraz jeden z najlepszych w Europie. Tegoroczna edycja Mistrzostw Śląska w skimboardingu była częścią, a zarazem finałem Europejskiego Pucharu Skimboardowego (European Skimboarding Cup). W wydarzeniu wzięły udział światowe gwiazdy tego oryginalnego sportu, jednak do rywalizacji, obok zawodowców, mógł przystąpić każdy.
Światowej sławy surferzy przyjechali ze swoimi deskami z różnych zakątków Europy i świata, aby zmierzyć się z najlepszymi w finale Europejskiego Pucharu Skimboardowego. Po efektownej i zaciętej walce na ponad 30-metrowym torze z przeszkodami, zwycięzcą Pucharu został pochodzący z Niemiec Semjon Szillat. Mistrzynią Europy kobiet została Niemka Lydia Blanke, a triumfy w kategorii U-16 święcił Polak – Oliwier Łukaszczyk.
Równolegle, podczas Mistrzostw Śląska w Skimboardingu LIBERO x 71 SKIM Silesia Cup 2021, zwycięzcą w kategorii PRO został Logan Davidson, Amerykanin uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Sukces osiągnęła także Polka – Agata Opora, która wygrała Mistrzostwa Śląska w kategorii kobiet. Jednocześnie, zdobywając zaledwie kilka punktów mniej od Niemki, Lydii Blanke, zajęła drugie miejsce w Europejskim Pucharze.

3. Jan Szczuraszek

Oprócz efektownych zawodów w ślizgu na desce i prawdziwiej kalifornijskiej zabawy, na odwiedzających Libero Katowice w ostatni weekend wakacji czekało mnóstwo innych atrakcji – boisko do koszykówki, profesjonalny serwis rowerowy, strefa chilloutu z hamakami i leżakami, a także największa w mieście piaskownica dla najmłodszych. Co ważne, pomimo końcówki wakacji, Plac do Radości nie kończy swojej działalności.
Już w pierwszy weekend września przed Libero odbędzie się zabawa, na której nie zabraknie gości specjalnych – dancing międzypokoleniowy w towarzystwie DJ Kolina oraz lokalnych kolektywów: Centrum Aktywizacji Seniorów oraz Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Katowicach. Już w sobotę, 4 września, miedzy 17:00 a 20:00 na odwiedzających Libero będą czekać godzinne warsztaty taneczne oraz niecodzienna, dwugodzinna potańcówka.

Źródło: Instytut Publico