Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Zdrowie

06 kwietnia, 2020

Czy noszenie maseczek będzie obowiązkowe ?


Podczas ostatniej konferencji prasowej 4 kwietnia, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zasugerował, że powoli trzeba zacząć zastanawiać się nad wprowadzeniem obowiązku zakładania maseczek.

Zdaniem Szumowskiego byłoby to najlepsze rozwiązanie, które pomogłoby unikać wiele wirusów i bakterii. Najbardziej maseczki skuteczne byłyby na ulicach, w sklepach, czy w pracy – powiedział Łukasz Szumowski w wywiadzie dla Magazynu TVN24.

W krajach takich jak: Czechy, Słowacja a nawet w wielu niemieckich miastach wprowadzono obowiązkowy nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Obecnie mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. Nakazanie noszenia maseczek w miejscach publicznych spowodowałoby, że miałyby one sens – mówi Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Dzięki noszeniu maseczek występuje małe prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną. Obecnie bez noszenia maseczki jest to zagrożenie bardzo duże. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń. Obecnie w naszym kraju mamy potwierdzonych ponad 4000 zakażeń koronawirusem – dodaje minister Szumowski.
Red. M. Wieczorek
Źródło: Wiadomości Handlowe.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.