Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

18 marca, 2020

Czyje popiersie znajdzie się w Galerii Artystycznej Miasta Katowice? Trwa głosowanie

Od 2004 roku w Galerii Artystycznej Miasta Katowice odsłaniane są popiersia znanych i zasłużonych dla Katowic twórców i artystów. Podczas uroczystości urodzinowych miasta w ubiegłym roku przy pl. Grunwaldzkim odsłonięto rzeźbę przedstawiającą aktora Bernarda Krawczyka. W tym roku również można zagłosować na jedną z kandydatur zgłoszonych przez lokalne środowisko twórcze.

Aby wziąć udział w plebiscycie, można zagłosować za pośrednictwem miejskiej strony: www.katowice.eu w zakładce „dla mieszkańca”. Usługa głosowania jest aktywna od 1 do 31 marca. Można też wypełnić zamieszczony w gazecie miejskiej „Nasze Katowice” kupon ankietowy (bierze się pod uwagę wyłącznie oryginały) i najpóźniej do 31 marca przesłać go na adres: Urząd Miasta Katowice, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice z dopiskiem „Galeria Artystyczna 2020” lub dostarczyć osobiście do Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13.

Wyniki zostaną ogłoszone w kwietniu, a uroczyste odsłonięcie pomnika przy pl. Grunwaldzkim odbędzie się w połowie września podczas obchodów kolejnej rocznicy nadania Katowicom praw miejskich.

źródło: UM Katowice

Możliwość komentowania jest wyłączona.