Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

20 września, 2019

Czym Skorupka za młodu …

Czym Skorupka za młodu …

Każdy z nas jest odpowiedzialny za swój skrawek ziemi. Powinniśmy to wynieść z domu, że porządek i dbałość o środowiskowo to nasz obowiązek. Wrzesień skłania nas do zachowań proekologicznych, gdyż przez pierwsze trzy tygodnie staramy się dbać o środowisko ze względu na akcje Sprzątanie świata.
Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy do podejmowania działań, dzięki którym ograniczymy ilość wytwarzanych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji nie będziemy zaśmiecać i niszczyć środowiska. Zastosujmy w praktyce filozofię Zero Waste, czyli – „zero odpadów”, „zero marnowania”. Jest to ochrona wszystkich zasobów poprzez odpowiedzialną produkcję, konsumpcję, ponowne wykorzystanie i odzyskiwanie wszystkich produktów, opakowań i materiałów, bez ich spalania oraz bez zrzutów do ziemi, wody lub powietrza, które zagrażają środowisku i zdrowiu ludzkiemu.
W ramach tegorocznej akcji tarnogórscy uczniowie II LO. im. S. Staszica uszyli torby wielokrotnego użytku, które przekazują sklepom w centrum miasta – na owoce i warzywa. To bardzo konkretny wkład w walkę z masą niepotrzebnych foliowych woreczków. Zorganizowali także Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, chcąc uświadomić społeczeństwu postępy katastrofy klimatycznej m.in.: pożary, susze, powodzie, które nas dotykają. Natomiast z inicjatywy Z.S. Chemicznych można było wymienić stare sprzęty AGD, baterie, żarówki na sadzonki drzew w Castoramie w dniach 19 – 20.09.
Dodatkową oddolną inicjatywą mieszkańców Tarnowskich Gór jest plogging czyli popularne bieganie i zbieranie śmieci. W towarzystwie dbamy o środowisko i zdrowie, czyli przyjemne z pożytecznym. Zarażajmy tym nasze dzieci i młodzież, bo wszystko zaczyna się od najmłodszych lat, ucząc własnym przykładem.
Maria Wandzik

Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.