Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

01 lipca, 2020

Dąbrowska Akcja Lato


Wraz z rozpoczęciem wakacji w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się także Akcja Lato. Różne instytucje przygotowały dla mieszkańców wiele atrakcji.

Koncerty plenerowe, kino plenerowe, zajęcia artystyczne, spacery historyczne, zwiedzanie Dąbrowy Górniczej z przewodnikiem, czytanie performatywne, darmowa nauka pływania na deskach typu sup i mnóstwo aktywności fizycznej – to tylko niektóre atrakcje, które na nas czekają! Wszystko oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i higieny, tak, aby każdy czuł się bezpiecznie.

Propozycje:

Pałac Kultury Zagłębia rusza z letnimi koncertami plenerowymi w Parku Zielona i Parku Hallera, nie zabraknie seansów filmowych pod chmurką w przestrzeniach Fabryki Pełnej Życia, w dzielnicach – Strzemieszycach Wielkich, Okradzionowie, Tucznawie i Błędowie oraz na terenie Nemo – Świata Rozrywki, a także licznych warsztatów w ramach Artystycznych Wakacji w PKZ.
Sprawdź harmonogram Akcji Lato w Pałacu Kultury Zagłębia! [kliknij]
Muzeum Miejskie Sztygarka również zadbało o mnóstwo atrakcji. Wakacyjne spotkania z grami historycznymi czy zwiedzanie najciekawszych obiektów architektonicznych miasta z przewodnikiem to tylko przedsmak tego, co będzie się działo. Na szczególną uwagę zasługuje Wakacyjny Spacerownik Historyczny, czyli konkurs polegający na odwiedzeniu wskazanych punktów w mieście i wykonaniu zadania.
Miejska Biblioteka Publiczna również nie próżnuje. Czytanie performatywne na świeżym powietrzu to okazja do wspaniałej zabawy całą rodziną. Do tego happeningi literackie czy mini-koncerty zespołu Poczytalni. MBP nie rezygnuje oczywiście z działalności online i nadal będzie dostarczać nam wspaniałej rozrywki w wirtualnej przestrzeni.
Fabryka Pełna Życia zadba o nasze kubki smakowe: Zlot Żarciowozów i Strefa Smaku z pewnością przypadną do gustu każdemu fanowi pysznego jedzenia. Do tego Letnie Kino Plenerowe,  zajęcia jogi, wieczory komedii improwizowanej i muzyczne przeżycia!
A na koniec coś dla fanów aktywności i sportu! Centrum Sportu i Rekreacji jak co roku zadba o naszą dobrą formę. Darmowe nauka pływania na deskach typu sup dla dzieci i młodzieży (warto wypróbować tę formę aktywności!), sobotnie zajęcia fitness i zumby na świeżym powietrzu i wiele innych sportowych atrakcji.
Jak co roku Nemo – Wodny Świat w lipcu i sierpniu oferuje darmowe wejścia na basen dla dzieci i młodzieży.

Możliwość komentowania jest wyłączona.