Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Dezynfekcja świętochłowickich ulic i chodników

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych rozpoczęło dezynfekcję świętochłowickich ulic, chodników i przystanków. Na ulice wyjechały polewaczki, które za pomocą środka dezynfekującego zneutralizują te miejsca.

W trosce o zdrowie nas wszystkich – mieszkańców Świętochłowic, od 17 marca 2020 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych rozpoczęło dezynfekujące opryski ulic, chodników, przystanków, traktów pieszych, okolic cmentarzy. Na ulice wyjechały polewaczki które za pomocą środka dezynfekującego zneutralizują te miejsca. Jednocześnie wyjechały również zamiatarki.

Przystanki komunikacji miejskiej, przejścia dla pieszych, miejsca dużego natężenia pieszego ruchu mogą być siedliskami nie tylko dla koronawirusa, ale również dla wirusa grypy, bakterii E coli, gronkowca, paciorkowców. Ponadto gromadzi się na nich kurz, ślina, martwy naskórek oraz resztki jedzenia, a to idealne środowisko dla drobnoustrojów.

Zagrożenie epidemiczne wymaga szybkiej reakcji, dlatego też akcja będzie prowadzona skutecznie i tak długo, jak będzie trzeba. Prosimy o szczególną ostrożność.

źródło: UM Świętochłowice

Możliwość komentowania jest wyłączona.