Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

16 kwietnia, 2020

Dni Bytomia nie odbędą się w 2020 roku


W trosce o bezpieczeństwo bytomian oraz w obliczu trudnego do przewidzenia rozwoju epidemii koronawirusa postanowiliśmy odwołać tegoroczne Dni Bytomia.

Musimy pamiętać przede wszystkim o zdrowiu bytomian, dlatego postanowiliśmy przełożyć na przyszły rok wspólne świętowanie Dni Bytomia – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Tegoroczne Dni Bytomia miały odbyć się 20 i 21 czerwca na pl. Sobieskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku, organizacja święta miasta miała być finansowana z pieniędzy sponsorów. Część umów sponsorskich została już zawarta, dlatego Bytomskie Centrum Kultury zaproponuje firmom, które miały wesprzeć organizację Dni Bytomia innego rodzaju działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Postanowiliśmy zaproponować sponsorom Dni Bytomia inną formę współpracy. Poprosiliśmy o przekazanie środków finansowych na walkę z koronawirusem
– mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Jak zaznacza Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury, część sponsorów chętnie przystała na takie rozwiązanie. I choć tegoroczną imprezę na pl. Sobieskiego trzeba odwołać, pracownicy Bytomskiego Centrum Kultury już myślą o programie przyszłorocznego święta miasta.

Mamy nadzieję, że w 2021 roku, gdy uporamy się z najważniejszym problemem, spotkamy się na pl. Sobieskiego i będziemy bawić się jeszcze lepiej niż w 2019 r. – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Biuro Prasowe
Urząd Miejski w Bytomiu

Możliwość komentowania jest wyłączona.