Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Dofinansowanie z Metropolii na modernizację systemu ciepłowniczego


W wyniku decyzji Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z 4 czerwca w sprawie zmian w regulaminie udzielania dotacji celowych dla programu ograniczenia niskiej emisji w roku 2020, nasze miasto otrzyma 100 proc. dofinansowania do przeprowadzenia I etapu modernizacji systemu ciepłowniczego. Dzięki temu Pyskowice zaoszczędzą kolejne blisko 165 tys. zł. A do tego należy jeszcze doliczyć kwotę 15 tys. zł przekazaną przez GZM na pokrycie kosztów nadzoru nad inwestycją.

Działania samorządu już na początku roku doprowadziły do uzyskania dofinansowania dla pierwszego etapu prac zmierzających do unowocześnienia sieci grzewczej, który obejmuje modernizację ciepłociągów w rejonie ulic Dworcowa, Wieczorka, Wojska Polskiego, Matejki Boczna i Lompy. Pozyskane wtedy wsparcie wyniosło 85 proc. wartości tej inwestycji. Aktualna zmiana spowoduje, iż ten zakres robót w całości zostanie zrealizowany ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Przetarg na realizację zadania został właśnie rozstrzygnięty. Miasto w najbliższych dniach podpisze umowę w tej sprawie. Ciepłociągi w podanych lokalizacjach zmodernizuje PREINSTAL A. Fusiński, D. Jarosz spółka jawna z Gliwic. Firma wygrała postępowanie o udzielenie zamówienia ceną 1 098 943,50 zł.

Inwestycja ma być gotowa do początku listopada 2020 r.
Źródło: UM Pyskowice

Możliwość komentowania jest wyłączona.