Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Gospodarka/Polityka

15 października, 2020

Dom Aniołów Stróżów na Załężu czeka na remont

Cały czas nie udało się jeszcze zebrać całej potrzebnej sumy potrzebnej na remont Domu Aniołów Stróżów na katowickim Załężu. Wyzwanie jest spore, bo remontu wymaga cały dach budynku. Do tego wymienić trzeba ponad 35 okien. To tylko najpilniejsze potrzeby. Tymczasem za oknem coraz więcej deszczowych dni, a temperatura z każdym dniem jest coraz niższa. Jeszcze tylko do 20 października trwa internetowa zbiórka pieniędzy, z której dochód zostanie przeznaczony na odnowienie miejsca, gdzie każdego dnia pomoc otrzymuje 70 dzieci z biednych rodzin. Akcję może wesprzeć każdy. Wystarczy dokonać wpłaty poprzez stronę anioly24.pl/remont.

Kiedy za oknem pada deszcz, a temperatura spada coraz bardziej, w Domu Aniołów Stróżów na katowickim Załężu każdego dnia zastawiają się, czy nie oznacza to kolejnych kłopotów. Grożący przeciekaniem dach oraz nieszczelne okna (jest ich dokładnie 37) spędzają sen z powiek, bo w placówce każdego dnia pomoc otrzymuje 70 dzieci z biednych rodzin. Żeby zmienić sytuację potrzebny jest pilny remont. Ten będzie możliwy, jeżeli uda się zebrać 337 tys. zł (środki te – poza remontem dachu i wymianą okien – pozwolą także na odnowienie elewacji i remont oraz wyposażenie pomieszczeń, gdzie mieszczą się dwie świetlice dla dzieci w wieku szkolnym od 6 do 14 lat).

– Od początku funkcjonowania, czyli od ponad 25 lat, przyświeca nam idea, aby wokół pomocy gromadzić jak najwięcej osób. Podejmujemy działania, które mają na celu pozyskiwanie z różnych źródeł środków na rzecz naszych podopiecznych Finansowe wsparcie otrzymujemy od samorządów, instytucji publicznych, ale także firm oraz osób indywidualnych. Także przy okazji tej akcji rozmawiamy z tymi, którzy do tej pory nas wspierali. Wychodzimy także z apelem o wsparcie do nowych osób. Odzew, z jakim się spotykamy jest budujący. Wierzymy w to, że wspólnie osiągniemy założony cel, a to pozwoli nam w spokoju realizować działania na rzecz tych, których los nie oszczędzał – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

Dom Aniołów Stróżów, który na Śląsku i w Zagłębiu pomaga borykającymi się z trudnościami dzieciom, młodzieży i ich rodzinom, na Załężu obecny jest od 1999 roku. W tym miejscu Stowarzyszenie prowadzi 3 Świetlice Terapeutyczne dla dzieci w wieku: przedszkolnym, młodszym oraz starszym szkolnym, Socjoterapeutyczny Klub Młodzieżowy oraz prowadzi tzw. streetworking, czyli pracę na ulicach i podwórkach dzielnicy. W świetlicach i klubach wspiera dzieci i młodzież w wieku od 2,5 do 19 lat, które mają problemy z nawiązywaniem relacji z innymi dziećmi i dorosłymi, kłopoty na tle rodzinnym czy trudności w nauce.

– Dzięki sponsorom, pomocy Urzędu Miasta Katowice, a także pozyskanym dotacjom, wyremontowaliśmy już pomieszczenia przedszkola oraz klubu, a także podwórko wraz z placem zabaw. Teraz czeka nas najtrudniejszy, ale i kluczowy dla funkcjonowania Domu etap – podkreśla Monika Bajka.

Najpilniejsze prace muszą odbyć się jeszcze w tym roku, ponieważ nadchodząca zima może tylko pogorszyć sytuację, a co bezpośrednio może przełożyć się na zakres anielskiej pomocy. Akcję może wesprzeć każdy. Wystarczy dokonać wpłaty poprzez stronę anioly24.pl/remont.

Źródło: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *