Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+
Kultura

07 października, 2019

„Dom jest jak człowiek”

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z Agnieszką Pajączkowską, autorką książki „Wędrowny Zakład Fotograficzny”-
spotkanie z cyklu „Dom jest jak człowiek”.


Fot. Piotr Spigiel

Przed nami czwarte spotkanie z cyklu „Dom jest jak człowiek”. Naszym gościem będzie Agnieszka Pajączkowska, autorka książki „Wędrowny Zakład Fotograficzny”, wydanej w sierpniu tego roku nakładem Wydawnictwa Czarne.

Jest to złożona opowieść o przeszłości, pamięci, wiejskim życiu, a także o samej fotografii – to opowieść o ludziach żyjących na wsi, których historie – opowiadane dziewczynie podróżującej 30–letnim WV – są niezwykle prawdziwe i mocne. Historie dodatkowo połączone są z obrazem, co stanowi jedność – opatrzone fotografią osób, które je opowiadają.

Podczas spotkania będzie można zakupić książkę w specjalnej cenie oraz zdobyć podpis autorki.

Agnieszka Pajączkowska – kulturoznawczyni, badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych, twórczyni projektów interdyscyplinarnych, fotograficznych i kulturalnych, animatorka kultury, kuratorka, tutorka i coach. W latach 2012–2016 prowadziła Wędrowny Zakład Fotograficzny (www.wedrownyzakladfotograficzny.pl). W podejmowanych działaniach łączy refleksję akademicką z praktyką twórczą i animacją kultury. Interesuje ją rzemieślnicza i użytkowa historia fotografii i jej związki z praktykami codziennymi, archiwami i lokalną historią.W sierpniu 2019 roku, nakładem Wydawnictwo Czarne, ukazała się książka będąca zapisem przygranicznych podróży autorki, a zarazem kulminacją działalności Wędrowny Zakład Fotograficzny.

„Dom jest jak człowiek” to cykl zorientowany na to, co najbliższe: miejsce zamieszkania w wymiarze mikro – siedlisko, ulicę, osiedle, parafię – małą społeczność i jej codzienne życie. Gośćmi są autorzy podejmujący niepozorne, a przecież ważne etnograficznie, tematy lokalne.

Fot. Piotr Spigiel

data: 17 października 2019 (czwartek), godz. 18.00
miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1
gość: Agnieszka Pajączkowska
prowadzi: Agata Berger-Połomska
wstęp wolny

więcej: http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/spotkanie-z-agnieszka-pajaczkowska-autorka-ksiazki-wedrowny-zaklad-fotograficzny/

opracowanie i kontakt:
Agnieszka Woszczyńska
kierownik Działu Edukacji i Promocji
tel. 32 327 18 21 wew. 25
tel. kom. 880 756 789
mail: a.woszczynska@muzeum.tychy.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.