Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Dostałeś PIT z ZUS i nie wiesz co robić? Zapytaj eksperta – dyżur telefoniczny ZUS i Urzędu Skarbowego

Oddział ZUS w Bielsku-Białej organizuje telefoniczny dyżur ekspercki dla emerytów i rencistów, którzy otrzymali PIT z ZUS. Tematem będą nowe zasady rozliczania podatku osób pobierających świadczenia emerytalno-rentowe. Dyżur odbędzie się 8 marca br. (w poniedziałek), w od 12:00 do 14:00, pod numerem telefonu 33 825 24 24.
W tym roku ZUS nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku – takie osoby otrzymają PIT 11A. Stąd też w placówkach ZUS pojawiło się wielu emerytów i rencistów dopytujących o tę zmianę. – Już po otrzymaniu PIT 11A, a nie jak rok wcześniej PIT-40A, nasi klienci zastanawiają się, czy przypadkiem nie zaszła pomyłka, bo teraz formularz jest inny, nie wiedzą, co mają dalej z nim zrobić, czy musza się dodatkowo rozliczać, czy też tak jak w poprzednim roku otrzymany PIT odkładają do szuflady, a system ich rozliczy. Ponadto skoro mają nadpłatę podatku, to chcieliby wiedzieć w jaki sposób i kiedy ta nadpłata zostanie im zwrócona. Pytań mają bardzo wiele, dlatego też żeby wyjaśnić te wszystkie wątpliwości i ułatwić im dostęp do kompleksowych informacji bielski oddział ZUS postanowił zorganizować wspólny dyżur ekspertów ZUS i Urzędu Skarbowego– mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Dzwoniąc pod jeden numer telefonu seniorzy otrzymają pełną informację z dwóch instytucji dotyczącą swojego PIT i sposobów rozliczenia z fiskusem
W trakcie poniedziałkowego dyżuru wyjaśnień udzielać będą przedstawiciele: Oddziału ZUS w Bielsku-Białej oraz Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bielsku-Białej. Eksperci będą odpowiadać na pytania dotyczące m.in.:
• kto otrzyma z ZUS PIT 11A, a kto PIT 40A,
• czy osoby, które otrzymają PIT 11A muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym,
• jakie są zasady sporządzania i wysyłania przez ZUS PIT-ów po osobie zmarłej,
• jakie są zasady zwrotu nadpłaty przez urząd skarbowy.
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania dotyczące tegorocznego rozliczenia podatkowego – dodaje rzeczniczka.
Przypomnijmy, dyżur odbędzie się 8 marca, w godz. od 12.00 do 14.00, pod nr tel. 33 825 24 24.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *