Kontrast

A A A A

Rozmiar tekstu

A-   A+

Dotacje w ramach programu na rzecz ograniczenia niskiej emisji wkrótce trafią do miast i gmin

96 mln złotych dotacji zostanie przekazanych do miast i gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. 90% tych środków, to dofinansowanie, które gminy otrzymają z programu na rzecz ograniczenia niskiej emisji.

Ograniczenie niskiej emisji traktowane jest bardzo szeroko. To nie tylko te bezpośrednie działania, czyli m.in.: termomodernizacja budynków, wymiana źródeł ogrzewania i instalowanie odnawialnych źródeł energii, ale również inwestowanie w infrastrukturę np. rowerową, w rozwój transportu publicznego, a także w rozwój stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Kamila Rożnowska z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wymienia, na co w tym roku zostaną przeznaczone środki:

Gminy, które jeszcze nie zgłosiły projektów, mogą to zrobić w trakcie tego roku. Warto również dodać, że program ograniczenia niskiej emisji to tylko jeden z programów, w ramach którego gminom zostaną przyznane dotacje. Istnieje również Fundusz Solidarności, gdzie w tym roku na realizację 41 projektów zostanie przeznaczonych 15 mln zł. Jego celem jest niwelowanie różnic w rozwoju społeczno-gospodarczym miast oraz gmin.

Możliwość komentowania jest wyłączona.